Przejdź do głównej zawartości

Wy.Dawcy

Swoje pierwsze książki indywidualne i zredagowane przeze mnie antologie wydałem w radomskiej drukarni pana Romana Fituch – "Romel". Składał je pan Rafał Celej. Były to kolejno: "Wianek z myśli" (2007); "Puzzle pamięci" (2008); "Szarówki" (2009); "Nowa Teoria Literatury Użytkowej" (2009); "Pierwodruki i przedruki" (2010); "Na szarym początku..."(2010/2011); "CV" (2011); "Asocjacje" (2012); "Abecedarium"(2012) i "Panopticum" (2013/2014).


Książki te ukazywały się pod różnymi auspicjami: Grupy Literacko – Graficznej Światłocienie", Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii – "Łaźnia" oraz Stowarzyszenia Centrum Młodzieży – "Arka" w Radomiu. Wstępy do nich pisali m.in. Prof. Ryszard Tokarski czy Leszek Żuliński.


Tom "Heureza" z wyborem moich wierszy z lat 1998-2013 wydały - w serii "Biblioteka Współczesnej Poezji Polskiej" – "Zeszyty Poetyckie" w Gnieźnie. Składem zajęła się pani Magdalena Mołdawska, a wstęp napisał pan Dawid Jung.


W roku 2013 nawiązałem współpracę z radomskimi wydawnictwami: najpierw "Radomir" - tu wyszła moja książka "Sylwa", a następnie "Lucky" pana Roberta Stępnia. Kolejne publikacje składał pan Piotr Skrzypczak. Nakładem wydawnictwa "Lucky" ukazały się: "Onoma" (2015), "Świat to bajka" (2015); "Bal" (2015) i "Horoskopy" (2015). W 2016 roku - w drukarni "Romel"- wydaliśmy antologię "Prosta Piosenka o Nadziei", a potem znów w "Luckym": "Maski" (2017); "Dekontaminację" (2017) i "Oko" (2018). W krakowskim wydawnictwie "Ridero" ukazał się jubileuszowy, dziesiąty almanach powarsztatowy "Lustro" (2018).


Przy antologiach "Tygiel" (druk w Radomiu u pana Romka Fitucha 2019) i "Fraktale" (2020) współpracowaliśmy z autorskim wydawnictwem Magdaleny Kapuścińskiej "Poetariat". Tam też ukazał się mój tomik "Kontenans" (2019). Do tego ostatniego blurb pisali: Prof. Dariusz Trześniowski, Prof. Krzysztof Ćwikliński, pan Jacek Bierut, Aga Złotkowska, Magdalena Kapuścińska i Monika Magda Krajewska. W międzyczasie w "Luckym" ukazał się mój cykl powieściowy dla dzieci: "Majka i zagubiony Antek" (2016); "Majka, Franek ekolog i Krzyś podróżnik" (2017) oraz "Majka, rozśpiewana Cecylka i pracowita Basia" (2018). 

 

 

Rys. Sylwester Zakrzewski

 


W "Radomskiej Szkole Rocka", dzięki Mikołajowi Ganabisińskiemu, ukazały się audiobooki: "Szary" (2017); "Kolorowy" (2018); "Ucho" (2018) i "Erato" (2019), a wkrótce ukaże się "Szary człowiek". Tam też wyszła płyta z moimi bajkami w wersji śpiewanej "Arkowo – bajkowo" (2011).


Teraz w radomskim wydawnictwie "Lucky" powstaje trzynasta antologia powarsztatowa "#13", a w wieluńskim "Poetariacie" moja kolejna autorska książka "BLOGO". Składem, korektą i blurbem (obok Leszka Żulińskiego oraz Kuby Hapki) zajęła się Magdalena Kapuścińska.


Dziś przy okazji tego wpisu, bardzo dziękuję wszystkim moim Wydawcom. Każda książka, płyta, audiobook to efekt pracy dużej ilości osób, o których często zapominamy i których często nie widać.


I na koniec jeszcze słowo o realizacjach video wierszy moich i warsztatowiczów. Dotychczas nagrywali je: Mikołaj Ganabisiński, Rafał Sadowski, Jacek Skwirowski i Jakub Hapka. Gdzieś hulają sobie te filmy po necie. Możecie sobie zobaczyć.


Wczoraj dotarła do mnie z "Poetariatu" kolejna pięknie wydana antologia – "Ludzie, których podziwiam". Ale o niej w następnym wpisie.

Popularne posty z tego bloga

XI edycja konkursu "O laur Kochanowskiego"

Zapraszamy do udziału w XI edycji konkursu „O laur Kochanowskiego”. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie „Vade Mecum”, Samorząd   Uczniowski i Rada Rodziców przy VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana   Kochanowskiego w Radomiu.             Celem konkursu jest odkrywanie nowych talentów artystycznych oraz zainteresowanie twórczością wybitnego, regionalnego poety epoki renesansu   Jana Kochanowskiego.   Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic.   Przedmiotem konkursu jest dowolny, autorski tekst kultury, inspirowany życiem  i twórczością Jana Kochanowskiego (wiersz, opowiadanie, rysunek,   fotografia,  film).   Jeden uczestnik może nadesłać jedną pracę w jednej kategorii konkursowej. Prace wraz z danymi autora (imię, nazwisko, wiek, e-mail, nazwisko opiekuna, adres szkoły) należy nadsyłać do dnia 2 czerw...

33. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. źródło: SCM "Arka" w Radomiu   33. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 33. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Przedmiotem konkursu będzie jeden autorski wiersz o tematyce dowolnej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic. Na prace czekamy do 20 listopada 2024 roku pod adresem: aszary@kochanowski.radom.pl Finał zaplanowano na 27 listopada 2024 roku o godzinie 17.00 w „Centrum Arka”, przy ul. Kelles – Krauza 19 . Tuż po wręczeniu nagród odbędą się warsztaty literackie. Prace oceniać będzie, poetka dr Anna Kołodziejska. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku, imienia i nazwiska uczestnika o...

34. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. logo Centrum "Arka" w Radomiu   34. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 34. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego. Przedmiotem konkursu będzie jedno autorskie opowiadanie. Oceniać je będzie pisarka Eliza Mikulska - autorka takich książek jak m.in.: "Otwilczanie" czy "Zaczarowana pani bibliotekarka". Oto przesłanie jurorki do uczestników: "Uskrzydleni" to temat 34. Regionalnego Konkursu Literackiego na opowiadanie. Każdy z nas ma skrzydła. Uskrzydlenie jest stanem, w którym wszystko inne wydaje się znikać. Tkwimy w zawieszeniu, unosimy się albo płyniemy. Na fali, w stanie flow, w krainie marzeń... Właśnie tak rozumiem ten temat. Wszelkie Wasze jego interpretacje mile widzia...