Przejdź do głównej zawartości

WiKto(r)NaMaksa

Dziś swoje dwunaste urodziny obchodzi mój chrześniak Wiktor, który jest siostrzeńcem mojej żony Magdaleny. Zadedykowałem mu mój pierwszy zbiór bajek "Szarówki", wydany w roku jego urodzin, czyli w 2009. 

 

Na zdjęciu z Wiktorem. Nie morsujemy.
 


 

W roku 2014 po raz drugi zostałem chrzestnym, tym razem najmłodszego syna mojego serdecznego przyjaciela Rafała Błędowskiego, który jako iż obaj jesteśmy jedynakami jest dla mnie jak brat. 

 

Na zdjęciu z Maksem. Zamiłowanie do krawatów po wujku.

Maksymilianowi, bo o nim mowa, który również nie tak dawno skończył sześć lat, zadedykowałem bajkę "Maks", która znalazła się w zbiorze "Świat to bajka" z 2015 roku, a następnie na audiobooku "Szary" z 2017.

Obaj moi chrześniacy są utalentowani artystycznie. Wiktor prezentował wraz ze mną bajkę "Cebula" na scenie radomskiej "Łaźni" w 2015 roku, a następnie opublikował swój tekst "Świat leniwcowy" w antologii "Fraktale" z roku 2020.

 

Zdjęcie sprzed pandemii. Z Wikim prestiżowo w "McDonald`s".

Maks natomiast wystąpił wraz ze swoimi braćmi: Michałem i Mikołajem oraz tatą na promocji mojej książki "Majka, rozśpiewana Cecylka i pracowita Basia" w 2018 roku, również na łaźniowej scenie, a w 2020 pojawił się w teledysku do piosenki "Alfabet żeglarza", którą napisaliśmy wspólnie z Rafałem Błędowskim. Teledysk możecie obejrzeć tutaj.

 

Od lewej: Michał, ja, Kasia Bochyńska - Wojdył (też jak rodzina), Rafał i Maks Błędowscy. Fot. Adam Dziedzic. Źródło: "Obiektywne.Info.Pl"


Zarówno Wiktor jak i Maks pojawiają się w mojej bajce "Co to są szarynki?", która już wkrótce ukaże się w mojej najnowszej książce "BLOGO". Obu moim chrześniakom życzę dziś dużo zdrowia, uśmiechu, sukcesów w szkole i poza nią oraz spełnienia wszystkich marzeń. I dużo wyrozumiałości do szalonego artystycznie chrzestnego.

Popularne posty z tego bloga

XI edycja konkursu "O laur Kochanowskiego"

Zapraszamy do udziału w XI edycji konkursu „O laur Kochanowskiego”. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie „Vade Mecum”, Samorząd   Uczniowski i Rada Rodziców przy VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana   Kochanowskiego w Radomiu.             Celem konkursu jest odkrywanie nowych talentów artystycznych oraz zainteresowanie twórczością wybitnego, regionalnego poety epoki renesansu   Jana Kochanowskiego.   Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic.   Przedmiotem konkursu jest dowolny, autorski tekst kultury, inspirowany życiem  i twórczością Jana Kochanowskiego (wiersz, opowiadanie, rysunek,   fotografia,  film).   Jeden uczestnik może nadesłać jedną pracę w jednej kategorii konkursowej. Prace wraz z danymi autora (imię, nazwisko, wiek, e-mail, nazwisko opiekuna, adres szkoły) należy nadsyłać do dnia 2 czerw...

33. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. źródło: SCM "Arka" w Radomiu   33. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 33. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Przedmiotem konkursu będzie jeden autorski wiersz o tematyce dowolnej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic. Na prace czekamy do 20 listopada 2024 roku pod adresem: aszary@kochanowski.radom.pl Finał zaplanowano na 27 listopada 2024 roku o godzinie 17.00 w „Centrum Arka”, przy ul. Kelles – Krauza 19 . Tuż po wręczeniu nagród odbędą się warsztaty literackie. Prace oceniać będzie, poetka dr Anna Kołodziejska. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku, imienia i nazwiska uczestnika o...

34. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. logo Centrum "Arka" w Radomiu   34. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 34. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego. Przedmiotem konkursu będzie jedno autorskie opowiadanie. Oceniać je będzie pisarka Eliza Mikulska - autorka takich książek jak m.in.: "Otwilczanie" czy "Zaczarowana pani bibliotekarka". Oto przesłanie jurorki do uczestników: "Uskrzydleni" to temat 34. Regionalnego Konkursu Literackiego na opowiadanie. Każdy z nas ma skrzydła. Uskrzydlenie jest stanem, w którym wszystko inne wydaje się znikać. Tkwimy w zawieszeniu, unosimy się albo płyniemy. Na fali, w stanie flow, w krainie marzeń... Właśnie tak rozumiem ten temat. Wszelkie Wasze jego interpretacje mile widzia...