Przejdź do głównej zawartości

Posty

Literacka osiemnastka

Wczoraj w "Centrum Arka" świętowaliśmy "Osiemnastkę" warsztatów literackich. To była piękna dwuczęściowa uroczystość. Najpierw prezentacja, wspomnienia, czytanie wierszy i muzyka. A potem osiemnastkowy grill. Na koniec wylądowałem w zaprzyjaźnionej "Teatralnej" na pięknym koncercie Magdaleny Boduły i Wiktorii Guzy.    Dziękuję Władzom "Arki": ks. Andrzejowi Tuszyńskiemu i pani Ewie Kamińskiej za obecność i dobre słowo. Dziękuję Pracownikom "Arki": Agnieszce i Hubertowi Banasikom, Ewelinie i Rafałowi Graczykom oraz Sylwii Skonecznej za nieocenioną pomoc.     Fot. Edyta Sieradz-Gnatowska   Dziękuję Przedstawicielom "Tygla", "Erato" i "Eliksiru", a także mojemu Przyjacielowi Rafałowi Błędowskiemu oraz Jego Rodzinie. Dziękuję także za obecność: Paulinie Kaczmarczyk z Klubu Osiedlowego "Ustronie" oraz Agnieszce Rozwadowskiej-Maj i Wszystkim, którzy byli wczoraj z nami.   I na koniec dziękuję moim Rodzi...
Najnowsze posty

Portret Adriana Greya 2

 Portret na dziś. Rys. Olga Stodulska   

Czasem

  Wiersz na dziś.   Rys. Ola Zasada-Sójka    Adrian Szary   Czasem pamięci Zuzi Opolskiej Czasem ktoś zarządza czasem czasem chciałby ktoś inaczej Czasem dobry człowiek zjawia się u złego by ten wreszcie zrobił coś pożytecznego Czasem ktoś bezpiecznie wróci z zagranicy a ktoś inny zginie na własnej ulicy Czasem tak trudno znaleźć dobre słowa a co dopiero dobro w dobry wiersz zrymować   Kilka lat temu poznaliśmy z żoną Zuzię, która walczyła z mukowiscydozą. Wspieraliśmy ją w leczeniu, korespondowaliśmy z nią i jej rodzicami. Kiedy z Julią Ziętek i Grzegorzem Kowalczykiem nagraliśmy "Kolędę miłości", premierę piosenki postanowiłem połączyć z nagłośnieniem zbiórki na leczenie Zuzi. W ostatnich latach z jej zdrowiem było już trochę lepiej. Przedwczoraj dowiedzieliśmy się, że Zuzia zginęła w wypadku samochodowym... Jeśli możecie pomódlcie się proszę za Zuzię albo przynajmniej pomyślcie o niej ciepło, właśnie przy mo...