Przejdź do głównej zawartości

Prosta piosenka o Nadziei

Święto Zmarłych daje nadzieję. Na zmartwychwstanie i życie wieczne. I dziś o książce z nadzieją w tytule.  „Prosta piosenka o Nadziei” to siódma antologia z warsztatów literackich, prowadzonych przeze mnie w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, wydana w 2016 roku przez radomską drukarnię „Romel”. Składem zajął się Rafał Celej. Książka liczy sto osiem stron. Zawiera wiersze, opowiadania i sceniczny tekst „Czekając na Boga”, autorstwa Katarzyny Kowalik.

ISBN 978-83-943409-1-9

Publikację zamykają zdjęcia warsztatowiczów, wykonane przez Bożennę Katus – Błaszczyk i Agatę Szymańską. Dzisiaj w tym wyjątkowym dniu, w którym wspominamy bliskich zmarłych, warto wspomnieć o autorce almanachu, której niestety już nie ma z nami… Mam na myśli młodą poetkę Zuzannę Miter. Największa promocja książki odbyła się w radomskiej „Łaźni”. Nakład „Prostej piosenki o Nadziei” został wyczerpany.

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich