Przejdź do głównej zawartości

Prosta piosenka o Nadziei

Święto Zmarłych daje nadzieję. Na zmartwychwstanie i życie wieczne. I dziś o książce z nadzieją w tytule.  „Prosta piosenka o Nadziei” to siódma antologia z warsztatów literackich, prowadzonych przeze mnie w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, wydana w 2016 roku przez radomską drukarnię „Romel”. Składem zajął się Rafał Celej. Książka liczy sto osiem stron. Zawiera wiersze, opowiadania i sceniczny tekst „Czekając na Boga”, autorstwa Katarzyny Kowalik.

ISBN 978-83-943409-1-9

Publikację zamykają zdjęcia warsztatowiczów, wykonane przez Bożennę Katus – Błaszczyk i Agatę Szymańską. Dzisiaj w tym wyjątkowym dniu, w którym wspominamy bliskich zmarłych, warto wspomnieć o autorce almanachu, której niestety już nie ma z nami… Mam na myśli młodą poetkę Zuzannę Miter. Największa promocja książki odbyła się w radomskiej „Łaźni”. Nakład „Prostej piosenki o Nadziei” został wyczerpany.

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Jubileusz warsztatów literackich

Wieczór literacki Katarzyny Kowalik