Przejdź do głównej zawartości

Majka i zagubiony Antek


Dziś Święto Wszystkich Świętych. Wspominam o nim w mojej powieści dla dzieci – „Majka i zagubiony Antek”, wydanej w 2016 roku. To pierwsza część serii „Coś się święci”, którą łączy postać ośmioletniej dziewczynki Mai, poznającej historię imion, patronów, świąt zwyczajów i obrzędów. Dzięki rysunkom Olgi Stodulskiej – uczennicy „Kochanowskiego”, książeczka może pełnić funkcję malowanki i być wspaniałą lekturą, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Powieść ukazała się w radomskim wydawnictwie „Lucky”, dzięki dużemu wsparciu państwa Zofii i Mirosława Jaśkiewiczów. Składem i projektem okładki zajął się Piotr Skrzypczak.


ISBN 978-83-65351-23-4

Książka liczy dwadzieścia osiem stron. Wydana została w nakładzie pięciuset egzemplarzy i wciąż jeszcze jest dostępna. Największe jej promocje odbyły się w „Łaźni” i radomskim Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego. W pierwszej części powieści poznajemy małą Maję, jej rodzinę, szkołę i przyjaciół. Ona zaś poznaje postać świętego Antoniego z Padwy i zwyczaje związane ze Świętem Wszystkich Świętych i Świętem Zmarłych. Ważną postacią cyklu jest również wujek Boczek. Powieść ma charakter autobiograficzne, a wujek Boczek to ja! Serdecznie polecam tę publikację, nie tylko małym czytelnikom.  

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich