Przejdź do głównej zawartości

Majka i zagubiony Antek


Dziś Święto Wszystkich Świętych. Wspominam o nim w mojej powieści dla dzieci – „Majka i zagubiony Antek”, wydanej w 2016 roku. To pierwsza część serii „Coś się święci”, którą łączy postać ośmioletniej dziewczynki Mai, poznającej historię imion, patronów, świąt zwyczajów i obrzędów. Dzięki rysunkom Olgi Stodulskiej – uczennicy „Kochanowskiego”, książeczka może pełnić funkcję malowanki i być wspaniałą lekturą, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Powieść ukazała się w radomskim wydawnictwie „Lucky”, dzięki dużemu wsparciu państwa Zofii i Mirosława Jaśkiewiczów. Składem i projektem okładki zajął się Piotr Skrzypczak.


ISBN 978-83-65351-23-4

Książka liczy dwadzieścia osiem stron. Wydana została w nakładzie pięciuset egzemplarzy i wciąż jeszcze jest dostępna. Największe jej promocje odbyły się w „Łaźni” i radomskim Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego. W pierwszej części powieści poznajemy małą Maję, jej rodzinę, szkołę i przyjaciół. Ona zaś poznaje postać świętego Antoniego z Padwy i zwyczaje związane ze Świętem Wszystkich Świętych i Świętem Zmarłych. Ważną postacią cyklu jest również wujek Boczek. Powieść ma charakter autobiograficzne, a wujek Boczek to ja! Serdecznie polecam tę publikację, nie tylko małym czytelnikom.  

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Jubileusz warsztatów literackich

Wieczór literacki Katarzyny Kowalik