Przejdź do głównej zawartości

Poetycko i patriotycznie


Wpisując się w obchody stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, organizuję z uczestnikami moich warsztatów literackich w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu wieczór literacki „Poetycko i patriotycznie, czyli sto wierszy na stulecie odzyskania niepodległości” 9 listopada 2018 roku o godzinie 17.30 w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, przy ul. Osiedlowej 9. Szczegóły na plakacie.


Około dziesięcioro warsztatowiczów przeczyta około dziesięć swoich wierszy, co razem da sto tekstów. Nie zabraknie wyboru wierszy z naszych arkowych antologii: „Puzzle pamięci”, „Nowa Teoria Literatury Użytkowej”, „Na szarym początku…”, „Asocjacje”, „Panopticum”, „Onoma”, „Prosta piosenka o Nadziei”, „Maski”, „Oko” i „Lustro”, jak również z moich indywidualnych siedmiu tomików. Serdecznie zapraszamy!

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich