Przejdź do głównej zawartości

Męski rejs w Radomiu


Już w najbliższą sobotę 10 listopada 2018 roku o godzinie 20.00 w lokalu „Join`s Burgers & Grill”, przy ul. Żeromskiego 42, odbędzie się kolejny program z cyklu „Męski rejs”, który zaprezentujemy z moim przyjacielem Rafałem Błędowskim. Zaczniemy patetycznie od twórczości patriotycznej (także tej o naszych małych ojczyznach), funeralnej, a zakończymy na wesołych wierszach i piosenkach, opartych na zabawie słowem i  ocierających się o skecze kabaretowe. Nie zabraknie więc dużej dawki poezji i jeszcze większej porcji dobrej muzyki.
Tego wieczoru usłyszycie m.in. wybór piosenek z płyty grupy „Kliper” (zatytułowanej „Zapomniany powrót”), której liderem jest Rafał, jak również przekrój moich wierszy z lat 1998 – 2018, z tomików: „Wianek z myśli”, „CV”, „Abecedarium”, „Sylwa”, „Heureza”, „Horoskopy” i „Dekontaminacja”. Na koniec pojawi się garść najnowszych moich tekstów. No i oczywiście nasze wspólne piosenki, z muzyką Rafała Błędowskiego, skomponowaną do moich słów m.in: „Ballada o chłopcu z Szydłowca”,  „Męski rejs”, „Karolina”, „Czarnobrody”, „Morze miłości”, a także dla najmłodszych słuchaczy: „Maks” i „Alfabet żeglarza”. Zapraszamy więc całymi rodzinami. Wspólnie wypłyńmy w męski rejs!

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich