Przejdź do głównej zawartości

Wesołego Alleluja!


          Dziś Niedziela Palmowa. Organista, pan Jakub, gra i śpiewa religijną pieśń:

„Chrystus wodzem, 
Chrystus Królem. 
Chrystus, Chrystus Władcą nam”.

Rys. Olga Stodulska

          Na nadchodzący czas Wielkiego Tygodnia, zadumy nad przemijaniem, życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem, a także na zbliżające się Święta Wielkanocne, moi literaccy bohaterowie: Majka, wujek Boczek i pan Jakub składają wszystkim, zaglądającym tu czasem, najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i radości.

          Przyłączam się do tych życzeń i ja. Wesołego Alleluja!


Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Jubileusz warsztatów literackich

Wieczór literacki Katarzyny Kowalik