Przejdź do głównej zawartości

Świątecznie i patriotycznie


           Od 2007 roku współpracuję z ogólnopolskim czasopismem „Rycerz Młodych”. Zaczynałem od publikowania swoich wierszy, bajek i opowiadań, a także językowych felietonów. Następnie prowadziłem stałą rubrykę, w której zamieszczałem utwory poetów amatorów z krótkim warsztatowym komentarzem. Przeprowadzałem też wywiady z młodymi, interesującymi ludźmi.

      W bieżącym roku, w którym przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, przypominam na łamach tego pisma najwybitniejsze utwory o charakterze patriotycznym. Zacząłem od „Bogurodzicy”. Tekst pieśni jest powszechnie znany, więc publikuję tylko krótki komentarz.       W kolejnym numerze dwumiesięcznika renesansowy tekst Jana Kochanowskiego „Pieśń XIV” – fragment pierwszej polskiej tragedii „Odprawy posłów greckich”.

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Jubileusz warsztatów literackich

Wieczór literacki Katarzyny Kowalik