Przejdź do głównej zawartości

Spotkanie z poezją


          Już w najbliższą sobotę, to jest 3 marca 2018 roku, o godzinie 17.00 w „Łaźni”, przy ul. Żeromskiego 56, odbędzie się spotkanie z poezją Janusza Kozłowskiego – jednego z uczestników, prowadzonych przeze mnie warsztatów literackich w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, promujące dwa jego autorskie tomiki.

        Podczas wieczoru wystąpią między innymi: Maciej Bujanowicz – uczeń „Kopernika”, związany z „Arką”, Weronika Małek – maturzystka „Kochanowskiego”, Paulina Krajewska – uczennica „Plastyka” oraz Katarzyna Jesionek – studentka polonistyki Wydziału Filologiczno – Pedagogicznego UTH w Radomiu.
           Ja także będę miał swoje pięć minut. To ciekawy dla mnie wieczór, łączący instytucje, z którymi byłem i jestem od lat związany: „Łaźnię”, „Arkę”, UTH i VI LO, a nawet ZSP im. J. Brandta.

         W imieniu Janusza, Kasi, Pauliny, Weroniki, Maćka i swoim własnym, serdecznie zapraszam!

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich