Przejdź do głównej zawartości

The Valentine`s Rhyme


          Jak co roku w „Kochanowskim” odbył się konkurs „The Valentine`s Rhyme”, czyli "Walentynkowe Rymy", organizowany przez moją koleżankę Agnieszkę Złotkowską - anglistkę i poetkę. Fotorelacja tutaj.
          Wzorem lat ubiegłych, Aga przetłumaczyła na język angielski jeden z moich najnowszych wierszy „Na literę h”, w polskiej wersji językowej dostępny tutaj, który znalazł się w antologii „Oko”. 

Rys. Olga Stodulska


With the letter H

The lips which don’t kiss lips which stay still
they hate havoc inhale hiss
from the cigarettes

sole erotica in red nails
hybrid and hybris allow nothing else

your name in Hebrew means mercy
you in the hammock girls skating happily

sometimes
you have to
honestly
hold on

          Podczas spotkania mój przyjaciel Rafał Błędowski wykonał naszą wspólną piosenkę ,,Morze miłości”. Tekst utworu, mojego autorstwa, dostępny jest tutaj. Rafał – lider szantowej grupy ,,Kliper”, skomponował do niego melodię. Refren, przetłumaczony przez Agnieszkę Złotkowską, po angielsku brzmi tak:

The sea of love

The sea of love is still between us,
In tender tears it flows from hearts,
And though your eyes are filled with sad sand,
It means you love and miss, so do I.

               A już w kwietniu cała nasza trójka zagości na łaźniowej scenie w związku z promocją debiutanckiego tomiku Agi, zatytułowanego ,,Życie w pędzącej windzie”. Szczegóły wkrótce.

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich