Przejdź do głównej zawartości

Styczniowe spotkania


Mamy tedy rok 2020 - jak napisałby Rzecki w „Pamiętniku starego subiekta”. Na progu nowego roku robiłem krótkie sprawozdanie z działalności Grup Literackich „Tygiel” i „Erato”, którymi się opiekuję, za poprzedni 2019.

Gdy chodzi o „Tyglowców”, wydaliśmy antologię „Tygiel”, promowaną w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka”, w „Łaźni”, Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka i na Wydziale Filologiczno – Pedagogicznym UTH w Radomiu oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 6, w Radomiu. Zorganizowaliśmy też 22. i 23. Regionalny Konkurs Literacki, z udziałem Janusza Kozłowskiego, i Pauliny Krajewskiej. Zaprosiliśmy też do nas, do „Arki”, poetę Rafała Kasprzyka, po którego wieczorze odbył się Turniej Jednego Wiersza.

Jeśli zaś chodzi o „Eratowców” wydaliśmy audiobook „Erato”, promowany w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Zorganizowaliśmy dwa Spotkania Literackie z cyklu „Witryna”, z udziałem Anny Litwinek – Rudnickiej i Izabelli Mosańskiej oraz III Regionalny Konkurs Literacki, z udziałem Izy Mosańskiej i Krzysztofa Kaima. W ramach otwartych warsztatów literackich, odwiedzili nas Dariusz Pawlicki i Leszek Żuliński.



źródło: MBP Filia nr 2 w Radomiu



Dorzucając do tego wydanie mojego ósmego tomu poezji „Kontenans”, promowanego w RKŚTiG – „Łaźnia”, na WF-P UTH  oraz w MBP Filia nr 2, a także spotkanie z młodzieżą Liceum Plastycznego widać, że był to artystycznie dobry i pracowity rok. Ten zaczynam od składania antologii „Fraktale”, która znów połączy poetów radomskiego „Tygla” i kozienickiego „Erato”.

Spotkanie Grupy Poetyckiej „Erato” odbędzie się w ostatnią sobotę miesiąca 25 stycznia o godzinie 9.00 w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, a Grupy Literackiej „Tygiel” - w ostatnią środę miesiąca 29 stycznia o godz. 16.00 w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy ul. Kelles – Krauza 19. Na oba serdecznie zapraszam zainteresowanych poetów.

W tym roku chciałbym też kontynuować współpracę z „Rycerzem Młodych”, „Guliwerem”, „Radomskimi Studiami Filologicznymi” i portalami „Poezja na każdy dzień” oraz „Kozirynek”. Na tym ostatnim pojawi się pewna nowość. Obok moich wierszy, co dwa tygodnie, ukazywać się będą moje językowe felietony. Cykl zatytułowałem „Szarzyzna, czyli Szary i polszczyzna”. Pierwszy tekst już 7 stycznia. Zapraszam do lektury!

Popularne posty z tego bloga

XI edycja konkursu "O laur Kochanowskiego"

Zapraszamy do udziału w XI edycji konkursu „O laur Kochanowskiego”. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie „Vade Mecum”, Samorząd   Uczniowski i Rada Rodziców przy VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana   Kochanowskiego w Radomiu.             Celem konkursu jest odkrywanie nowych talentów artystycznych oraz zainteresowanie twórczością wybitnego, regionalnego poety epoki renesansu   Jana Kochanowskiego.   Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic.   Przedmiotem konkursu jest dowolny, autorski tekst kultury, inspirowany życiem  i twórczością Jana Kochanowskiego (wiersz, opowiadanie, rysunek,   fotografia,  film).   Jeden uczestnik może nadesłać jedną pracę w jednej kategorii konkursowej. Prace wraz z danymi autora (imię, nazwisko, wiek, e-mail, nazwisko opiekuna, adres szkoły) należy nadsyłać do dnia 2 czerw...

34. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. logo Centrum "Arka" w Radomiu   34. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 34. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego. Przedmiotem konkursu będzie jedno autorskie opowiadanie. Oceniać je będzie pisarka Eliza Mikulska - autorka takich książek jak m.in.: "Otwilczanie" czy "Zaczarowana pani bibliotekarka". Oto przesłanie jurorki do uczestników: "Uskrzydleni" to temat 34. Regionalnego Konkursu Literackiego na opowiadanie. Każdy z nas ma skrzydła. Uskrzydlenie jest stanem, w którym wszystko inne wydaje się znikać. Tkwimy w zawieszeniu, unosimy się albo płyniemy. Na fali, w stanie flow, w krainie marzeń... Właśnie tak rozumiem ten temat. Wszelkie Wasze jego interpretacje mile widzia...

33. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. źródło: SCM "Arka" w Radomiu   33. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 33. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Przedmiotem konkursu będzie jeden autorski wiersz o tematyce dowolnej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic. Na prace czekamy do 20 listopada 2024 roku pod adresem: aszary@kochanowski.radom.pl Finał zaplanowano na 27 listopada 2024 roku o godzinie 17.00 w „Centrum Arka”, przy ul. Kelles – Krauza 19 . Tuż po wręczeniu nagród odbędą się warsztaty literackie. Prace oceniać będzie, poetka dr Anna Kołodziejska. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku, imienia i nazwiska uczestnika o...