Przejdź do głównej zawartości

Zimowo, lutowo, warsztatowo

W lutym, po ponad miesięcznej przerwie, wróciliśmy do stałych rubryk na "Kozimrynku". W środy, co dwa tygodnie, ukazywać się będą "Szare eminencje", w których nadal prezentował będę sylwetki twórców literatury. W piątki - co tydzień – nasz cykl z Wojtkiem Krupą – "Szarynki, czyli bajkowe wieczorynki", a w soboty - moje starsze i nowsze wiersze. 

Nasz cykl zaczęliśmy z Wojtkiem, po przerwie, wierszami zimowymi. Mój brzmiał tak:

 Zima

Trudno wszystkim polskim słowom
opisać aurę zimową.
Bo choć zimno, bo choć ślisko
wyjeżdżasz na zimowisko

Albo siedzisz w ciepłym domu,
obserwujesz mróz na szybach
I na górkę biegniesz stromą
zjeżdżać na sankach, na łyżwach.

Adrian Szary

 

W lutym zaplanowaliśmy też kolejne warsztaty literackie i spotkania z Grupą Literacką "Tygiel", działającą w Centrum "Arka", w Radomiu, w środę 24 lutego 2021 o godzinie 17.00, a z Grupą Poetycką "Erato" 27 lutego 2021 o godzinie 9.00. O tym czy online, czy stacjonarnie będziemy informować w późniejszym terminie. 

 

Rys. Olga Stodulska

 


Póki co czekamy na trzynastą antologię powarsztatową, zatytułowaną "#13". Dotychczas ukazało się dwanaście almanachów i dwa audiobooki. Będzie to więc piętnaste, przygotowane przeze mnie, warsztatowe wydawnictwo, a razem z moimi indywidualnymi książkami, audiobookami i płytami trzydzieste piąte. Wykaz moich dotychczasowych publikacji znajdziecie tutaj.


Ależ ten czas leci! Od pierwszego wiersza, który opublikowałem w antologii, mija w tym roku dwadzieścia trzy lata, a od pierwszej indywidualnej książki czternaście lat. Warsztaty literackie obchodzą w tym roku trzynastolecie, podobnie zresztą jak moja strona internetowa.


Od dziewięciu lat regularnie prowadzę ten blog. To siedemset osiemdziesiąty szósty wpis. W ciągu tych lat zajrzało tu prawie sto tysięcy osób. Wybrane zapiski z tego bloga ukazały się niedawno w mojej najnowszej książce "Blogo".

Popularne posty z tego bloga

XI edycja konkursu "O laur Kochanowskiego"

Zapraszamy do udziału w XI edycji konkursu „O laur Kochanowskiego”. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie „Vade Mecum”, Samorząd   Uczniowski i Rada Rodziców przy VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana   Kochanowskiego w Radomiu.             Celem konkursu jest odkrywanie nowych talentów artystycznych oraz zainteresowanie twórczością wybitnego, regionalnego poety epoki renesansu   Jana Kochanowskiego.   Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic.   Przedmiotem konkursu jest dowolny, autorski tekst kultury, inspirowany życiem  i twórczością Jana Kochanowskiego (wiersz, opowiadanie, rysunek,   fotografia,  film).   Jeden uczestnik może nadesłać jedną pracę w jednej kategorii konkursowej. Prace wraz z danymi autora (imię, nazwisko, wiek, e-mail, nazwisko opiekuna, adres szkoły) należy nadsyłać do dnia 2 czerwca 2024 roku , na adres   e-mail: aszary@kochanowski.radom.pl O szczegółowej dac

33. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. źródło: SCM "Arka" w Radomiu   33. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 33. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Przedmiotem konkursu będzie jeden autorski wiersz o tematyce dowolnej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic. Na prace czekamy do 20 listopada 2024 roku pod adresem: aszary@kochanowski.radom.pl Finał zaplanowano na 27 listopada 2024 roku o godzinie 17.00 w „Centrum Arka”, przy ul. Kelles – Krauza 19 . Tuż po wręczeniu nagród odbędą się warsztaty literackie. Prace oceniać będzie, poetka dr Anna Kołodziejska. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku, imienia i nazwiska uczestnika oraz nieodpłatn

122. Szara strefa poezji

W ostatniej, przed wakacjami, 122. "Szarej strefie poezji" wiersze zauważone przeze mnie w konkursach. Bohaterami będą: Maja Szczepanik i Julia Burek z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Radomiu, Franciszek Potrzebowski z VI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Patryk Iwańczyk z Lublina.    W studiu "Radia Plus Radom". Zdjęcie własne Do usłyszenia zatem 17 czerwca o godzinie 19.30 w "Radiu Plus Radom" (90.7 FM). Prowadzenie: Adrian Szary. Gość specjalny: pani Kinga Zakrzewska. Realizacja audycji: Robert Kłos.