Przejdź do głównej zawartości

Pamięć


No i mamy nowy rok 2019. Zawsze w tym dniu ogarnia mnie refleksja nad przemijaniem, nad tymi, których już nie ma i którzy nie weszli wraz z nami w ten nowy rok. Jakby zostali zamknięci w poprzednich… W tym roku w sposób szczególny myślę o nienarodzonych dzieciach i tych, które odeszły. To z myślą o nich i ich rodzicach napisałem jeden z moich najnowszych wierszy. Zamieszczam go właśnie dziś, kiedy kościół katolicki obchodzi Święto Bożej Rodzicielki.

fot. Piotr Skrzypczak
X Zaduszki Bluesowe w "Avalon Studio"


***
                              

Serce mojej córeczki
przestało bić

dzisiaj w nocy

córeczki która nie była moja
córeczki która nie umarła
córeczki która nawet nie żyła

dzisiaj w nocy

przestało bić
moje serce


Dwa lata temu zamieściłem na tym blogu wiersz o podobnej tematyce. To utwór „Voyage”, który kończy mój tomik „Dekontaminacja” z 2017 roku. Opublikowany dzisiaj wiersz pewnie znajdzie się w moim nowym tomiku, którego premierę planuję na wiosnę tego roku. Wraz z nim będzie tam także kilka innych moich najnowszych wierszy, które już niebawem również pojawią się na tym blogu.

I jeszcze jedna refleksja. Nowy Rok to także Światowy Dzień Pokoju, a więc życzę Wam, Drodzy Czytelnicy,  Pokoju i Spokoju w Sercach oraz Dookoła Was. Wszystkiego Dobrego!    

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Jubileusz warsztatów literackich

Wieczór literacki Katarzyny Kowalik