Przejdź do głównej zawartości

Pamięć


No i mamy nowy rok 2019. Zawsze w tym dniu ogarnia mnie refleksja nad przemijaniem, nad tymi, których już nie ma i którzy nie weszli wraz z nami w ten nowy rok. Jakby zostali zamknięci w poprzednich… W tym roku w sposób szczególny myślę o nienarodzonych dzieciach i tych, które odeszły. To z myślą o nich i ich rodzicach napisałem jeden z moich najnowszych wierszy. Zamieszczam go właśnie dziś, kiedy kościół katolicki obchodzi Święto Bożej Rodzicielki.

fot. Piotr Skrzypczak
X Zaduszki Bluesowe w "Avalon Studio"


***
                              

Serce mojej córeczki
przestało bić

dzisiaj w nocy

córeczki która nie była moja
córeczki która nie umarła
córeczki która nawet nie żyła

dzisiaj w nocy

przestało bić
moje serce


Dwa lata temu zamieściłem na tym blogu wiersz o podobnej tematyce. To utwór „Voyage”, który kończy mój tomik „Dekontaminacja” z 2017 roku. Opublikowany dzisiaj wiersz pewnie znajdzie się w moim nowym tomiku, którego premierę planuję na wiosnę tego roku. Wraz z nim będzie tam także kilka innych moich najnowszych wierszy, które już niebawem również pojawią się na tym blogu.

I jeszcze jedna refleksja. Nowy Rok to także Światowy Dzień Pokoju, a więc życzę Wam, Drodzy Czytelnicy,  Pokoju i Spokoju w Sercach oraz Dookoła Was. Wszystkiego Dobrego!    

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich