Przejdź do głównej zawartości

Nowy rok, nowy wiersz


Nowy wiersz na nowy rok. Im jestem starszy - piszę coraz mniej, coraz krócej i coraz dobitniej. Ale to chyba dobrze. Ostatni swój wiersz napisałem z myślą o mojej żonie. Oto on:

***

moja żona płacze nad martwym kamieniem
nagrobnym pod którym spoczywa wciąż żywy
w pamięci tata

moja żona wzrusza się nad zieloną gałęzią
drzewa pod którym pochowaliśmy
naszego psa

moja dobra wrażliwa żona pozwala mi
czasem pisać o tym wiersze


Żona pojawia się w wielu moich wierszach. Począwszy od tulipanowego cyklu w tomie „CV”, przez wiersz „Ewa” w „Abecedarium”,  „Magdalena” w „Heurezie” aż po „Lenę 7.07.14” z tomu „Horoskopy” i „Lenę” z „Dekontaminacji”.

PS Moja żona jest też autorką zdjęcia, które zamieszczam obok wiersza. Bardzo je lubię. Powstało dziesięć lat temu podczas naszej podróży do Lanckorony. Piękne czasy!

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Jubileusz warsztatów literackich

Wieczór literacki Katarzyny Kowalik