Przejdź do głównej zawartości

Klipry

Już za tydzień, czyli 21 lipca o godzinie 17.00 w ramach akcji „Lato w Muszli”, organizowanej przez Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii – „Łaźnia”, odbędzie się koncert radomskiej, szantowej grupy „Kliper”.
             Z Rafałem Błędowskim – liderem zespołu, współpracuję od kilku lat. Piszemy wspólnie piosenki, w ramach projektu muzyczno – literackiego „Męski rejs”. Naszym pierwszym utworem była „Ballada o Chłopcu z Szydłowca”, z muzyką Rafała i moim tekstem. Ballada powstała w 2012 roku, a w 2013 ukazała się w mojej książce „Sylwa”. Piosenka weszła do repertuaru zespołu „Kliper” i jest śpiewana na koncertach.
          Kolejne dwa utwory powstały w 2013 roku. Oba inspirowane prawdziwymi postaciami (Charlottą de Berry i Edwardem Teachem). To „Karolina” i „Czarnobrody”, które ukazały się w tomie „Horoskopy” z 2015 roku. W międzyczasie powstały piosenki: „Męski rejs” (2014) – zaśpiewany przez nas chyba tylko podczas jednego z koncertów i „Maks” - napisany z myślą o najmłodszym synku Rafała, moim chrześniaku – zamieszczony w zbiorze bajek „Świat to bajka” z 2015 roku.


            Prawdziwą perełkę napisaliśmy z Rafałem latem 2015 roku. Rafał zamówił u mnie żeglarską balladę. I tak powstał najpierw wiersz, a potem piosenka „Morze miłości (smutku piach), opublikowany przeze mnie w tomiku „Dekontaminacja” z 2017 roku. To utwór, z którego jesteśmy chyba najbardziej zadowoleni. I ostatnia, jak dotąd, nasza piosenka to „Alfabet żeglarza” z mojej dziecięcej powieści „Majka, rozśpiewana Cecylka i pracowita Basia” (2018), doskonale śpiewana przez najstarszego syna Rafała – Michała.
          Mamy z Rafałem Błędowskim na swoim koncie sporo wspólnych występów m.in. w „Łaźni”, „Arce”, „Kochanowskim”, „Domu Kultury Ustronie” czy „Szkole Muzycznej”. Czasem wyruszamy w „Męski rejs” poza granice Radomia: Jedlnia Letnisko, Pionki, Zwoleń. Wzajemnie zapraszamy się do swoich projektów. Rafała i jego syna Michała możecie usłyszeć na moich audiobookach: z wierszami „Szary” (Rafał czyta: „Drzewo” i „Voyage”, a Michał - „Maksa”) oraz bajkami „Kolorowy” (Rafał czyta: „Fregatę”, a Michał - „Eukaliptusa”). Rafał z kolei zaprosił mnie w tym roku do prowadzenia Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Rafa”, którego jest dyrektorem artystycznym. Lubię też pojawiać się na koncertach „Klipra”. Wam również gorąco polecam! I oczywiście wybieram się na ich najbliższy radomski występ. A wy? Będziecie?
        

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich