Przejdź do głównej zawartości

Wieczór z Nadzieją

Dnia 20 stycznia w RKŚTiG – „Łaźnia” odbyła się promocja książki – „Prosta piosenka o Nadziei”, będąca efektem warsztatów literackich, prowadzonych przeze mnie w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, od 2008 roku. To już siódmy almanach.
Podczas spotkania wystąpiła duża grupa „Kochanowszczaków”: Stella Hufnagiel, Olga Stodulska, Antoni Sikora, Julia Zając, Anna Gajda i Agnieszka Złotkowska. Nie zabrakło też absolwentów PG nr 23 i VI LO. Na scenie pojawili się: Paula Florczyk, Izabella Mosańska, Jacek Kowalczewski i Karolina Skrzek, która wraz ze mną prowadziła literacki wieczór. Promocję książki uświetniła swoim śpiewem Łucja Bojek.
Gościem specjalnym była rosyjska poetka Lubow Salomon, która odczytała własne teksty i wiersze swojej siostry Olgi Lewickiej. Ponadto swoją twórczość zaprezentowali: Magdalena Krzesicka, Karolina Tkaczyk, Mateusz Brzozowski, Paulina Krajewska, Zuzanna Miter, Zofia Malinowska, Bożenna Katus – Błaszczyk, Teresa Zofia Głuch, Grażyna Górnik, Maria Bąk, Hanna Avis - Zembrzycka, Janusz Kozłowski oraz Jerzy Bąk.

na zdjęciu z Karoliną Skrzek
fot. Piotr Nowakowski

Najmłodszą uczestniczą wieczoru była Bogna Kowalska, która zaprezentowała mój tytułowy wiersz „Prosta piosenka o Nadziei”, dedykowany Nadii Włodarczyk.  
Podczas wieczoru wyświetlone zostały dwa filmy o historii zajęć literackich i teatralnych, w latach 2008 – 2015, autorstwa Rafała Błędowskiego oraz wywiad z uczestnikami warsztatów literackich, zarejestrowany przez Patryka Płokitę w 2011 roku.
W „Prostej piosence o Nadziei” publikowali również: Katarzyna Jesionek, Katarzyna Kowalik, Agata Duma, Adam Michalczyk, Joanna Karolina Kalinowska, Izabela Galińska, Krystyna Broda, Elżbieta Wawrzecka – Orchel, Paulina Podlipniak, Piotr Pełka, Wojciech Buczak, Patryk Płokita, Wiesława Didyk, Andrzej Mędrzycki, Maja Kazana, Julia Sałbut, Ewa Anduła, Grażyna Cieślik, Wiktoria Sodel, Monika Bieniek, Małgorzata Terc, Nina Jaworska, Maja Malarczyk, Kacper Jędrych, Damian Lesiak i Aneta Kucharska.
Najbliższe arkowe warsztaty literackie i teatralne już 27 stycznia 2016 roku. Startujemy o 17.00. 

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich