Przejdź do głównej zawartości

Antologia

Zapraszam już jutro, to jest 20 stycznia 2016 roku (środa), o godzinie 17.00 do radomskiej „Łaźni”, przy ul. Żeromskiego 56, na promocję siódmej antologii, zatytułowanej „Prosta piosenka o Nadziei”, będącej efektem warsztatów literackich, które od 2008 roku prowadzę w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu.

źródło www.laznia-radom.pl

Od 2014 roku warsztaty zostały wzbogacone o zajęcia teatralne, prowadzone przez młodą aktorkę Karolinę Skrzek. Efektem obu spotkań stały się regionalne konkursy literackie i recytatorskie oraz spotkania z radomskimi literatami i aktorami. Oprawę muzyczną wieczoru, który poprowadzimy wspólnie z Karoliną, zapewnią uczniowie ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
Po spotkaniu o godzinie 18.00 odbędą się w „Arce” kolejne zajęcia teatralne, a następne arkowe warsztaty literackie już 27 stycznia 2016 roku o godzinie 17.00. 

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich