Przejdź do głównej zawartości

Szary na kolorowo i bajkowo

W Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii – „Łaźnia” odbyła się promocja mojej książki „Świat to bajka”, zawierającej bajki i wiersze dla dzieci, pisane w latach 1997-2015.
Bajkową twórczość prezentowali uczniowie PG nr 23 i VI LO: Julia Zając, Zuzanna Sokołowska, Iga Rychlicka, Agnieszka Ławrynowicz, Aleksandra Woźnica, Anita Uzar, Oliwia Grymuła, Michał Sadal, Anna Wilewska, Małgorzata Kopycka, Aleksandra Rak, Tomasz Szczepanowski, Filip Krok, Kacper Królikowski, Dominik Nowak oraz Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta: Paulina Krajewska i Weronika Bojek, a także Szkoły Plastycznej im. Jacka Malczewskiego: Hanna Rynio i Gabriela Kęska.

na zdjęciu z Mają Włodarczyk
fot. Piotr Nowakowski

Najmłodszymi uczestnikami spotkania byli Lena Strzelecka i Staś Kopiński, który uświetnił wieczór grą na skrzypcach. Nie zabrakło też adresatów moich bajek, którym zadedykowałem swój zbiór. Na łaźniowej scenie pojawili się: Hania Jurczak, Maja i Nadia Włodarczyk, Andżelika i Roksana Skrzek, Oliwier i Wiktor Szałasowie oraz Maksymilian, Mikołaj i Michał Błędowscy. Ostatni z nich odczytał własny tekst, inspirowany moim zbiorem. Niespodzianką była również bajka napisana specjalnie na ten wieczór dla moich przyjaciół Ani i Daniela Włodarczyków.
Na zakończenie wystąpili Bartłomiej Kopiński i Rafał Błędowski z bajkową piosenką. Rafał przygotował również film dokumentujący moją działalność bajkopisarską w latach 1997-2015. 
   

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich