Przejdź do głównej zawartości

Uzależniona

Już jutro, to jest 13 stycznia, o godzinie 15.00 kolejne zajęcia teatralne, prowadzone przez młodą, zdolną aktorkę Karolinę Skrzek.
Dzień później, 14 stycznia, o godzinie 17.00 również kolejne, prowadzone przeze mnie, warsztaty literackie, a tuż po nich o godzinie 17.45 promocja debiutanckiego tomiku Agaty Dumy "Uzależniona I".
Wieczór literacki mojej warsztatowiczki, połączony będzie z pokazem tańca grupy Justyny Prygiel, wernisażem prac plastycznych, powstałych pod kierunkiem Beaty Kępy, występem grupy muzycznej Roberta Murdzy, a także krótkimi etiudami grupy teatralnej Karoliny Skrzek. 
Wszystkie spotkania odbędą się w radomskiej kawiarni Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka", przy ul. Chrobrego 7/9. Serdecznie zapraszam!
Potem dwa tygodnie ferii, po których w lutym wracamy znowu z Arkowymi zajęciami artystycznymi. W lutym zaplanowana jest również promocja szóstej antologii powarsztatowej – „Onoma”. 

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich