Przejdź do głównej zawartości

Nie taki szary tydzień...

          Mijający tydzień rozpoczął się wyjątkową, bajkową Studniówką, utrzymaną w klimacie „Alicji w Krainie Czarów”, która odbyła się w VI Liceum Ogólnokształcącym nr 6 im. Jana Kochanowskiego, w Radomiu. Relacja z tego wydarzenia na portalu „Co za dzień” tutaj.
Kilka dni później, ulicami Radomia przeszedł IV Orszak Trzech Króli, w którym wziąłem udział wraz z uczniami PG nr 23 oraz absolwentką ZSO nr 6 – Karoliną Skrzek, która razem ze swoją arkową grupą teatralną, złożoną głównie z wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii – „Pałacyk”, przygotowała pierwszą scenkę pochodu „Edykt Cezara Augusta”. Relacja z Orszaku na stronie „Zebrra.TV” tutaj.
W środę, w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych – „Łaźnia”, miał miejsce wyjątkowy koncert „Kochanowszczanki” Karoliny Wojdat – uczestniczki popularnego programu „The Voice of Poland”. Najbardziej do gustu, również ze względu na tekst, przypadła mi jej „Zimowa piosenka”, której można posłuchać tutaj.
Wreszcie 8 stycznia odbył się w „Kochanowskim” kolejny szkolny koncert, z którego dochód przekazany został na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem, w ramach tradycyjnego już występu nauczycieli, przygotowaliśmy dla uczniów prześmiewczą lekcję o twórczości Juliana Tuwima i równie prześmiewczą interpretację jego „Lokomotywy”. W tym roku, miałem również przyjemność prowadzić licytację, na którą przekazane zostały m.in. najnowsza antologia z moich arkowych warsztatów literackich, zatytułowana „Onoma” oraz… jeden z moich krawatów! Fotorelacja na stronie szkoły tutaj, a krótki filmik ze szkolnego WOŚP-u tutaj.
Nie był to więc, jak widać, taki zwykły, szary tydzień… Kolejny również przyniesie kilka artystycznych wydarzeń, ale o tym już w następnym blogowym wpisie.

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich