literacki blog Adriana Szarego

sobota, 10 stycznia 2015

Nie taki szary tydzień...

          Mijający tydzień rozpoczął się wyjątkową, bajkową Studniówką, utrzymaną w klimacie „Alicji w Krainie Czarów”, która odbyła się w VI Liceum Ogólnokształcącym nr 6 im. Jana Kochanowskiego, w Radomiu. Relacja z tego wydarzenia na portalu „Co za dzień” tutaj.
Kilka dni później, ulicami Radomia przeszedł IV Orszak Trzech Króli, w którym wziąłem udział wraz z uczniami PG nr 23 oraz absolwentką ZSO nr 6 – Karoliną Skrzek, która razem ze swoją arkową grupą teatralną, złożoną głównie z wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii – „Pałacyk”, przygotowała pierwszą scenkę pochodu „Edykt Cezara Augusta”. Relacja z Orszaku na stronie „Zebrra.TV” tutaj.
W środę, w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych – „Łaźnia”, miał miejsce wyjątkowy koncert „Kochanowszczanki” Karoliny Wojdat – uczestniczki popularnego programu „The Voice of Poland”. Najbardziej do gustu, również ze względu na tekst, przypadła mi jej „Zimowa piosenka”, której można posłuchać tutaj.
Wreszcie 8 stycznia odbył się w „Kochanowskim” kolejny szkolny koncert, z którego dochód przekazany został na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem, w ramach tradycyjnego już występu nauczycieli, przygotowaliśmy dla uczniów prześmiewczą lekcję o twórczości Juliana Tuwima i równie prześmiewczą interpretację jego „Lokomotywy”. W tym roku, miałem również przyjemność prowadzić licytację, na którą przekazane zostały m.in. najnowsza antologia z moich arkowych warsztatów literackich, zatytułowana „Onoma” oraz… jeden z moich krawatów! Fotorelacja na stronie szkoły tutaj, a krótki filmik ze szkolnego WOŚP-u tutaj.
Nie był to więc, jak widać, taki zwykły, szary tydzień… Kolejny również przyniesie kilka artystycznych wydarzeń, ale o tym już w następnym blogowym wpisie.