Przejdź do głównej zawartości

Dykcja

       Na stronie „Zeszytów Poetyckich” ukazał się wybór wierszy z mojego najnowszego tomiku „Horoskopy”. Kilka utworów przeczytać można tutaj.
         Na blogu zaś zamieszczam jeden z nowszych tekstów o ćwiczeniu dykcji i wyrażaniu emocji. Nie wstydźmy się mówić „kocham”. Walentynki coraz bliżej…
           
Dykcja


wydłużaj samogłoski
a---e---i---o---u---y
w myślach w mowie
w uczynkach
a---e---i---o---u---y
w mejlach esemesach
listach
a---e---i---o---u---y
powtarzaj samogłoski
a---e---i---o---u---y
szybciej
a---e---i---o---u---y
ćwicz dykcję
a---e---i---o---u---y
by częściej głośniej
pewniej i wyraźniej
a---e---i---o---u---y
mówić

k o c h a m

       Dobrym sposobem na ćwiczenie dykcji jest udział w zajęciach teatralnych, prowadzonych przez młodą aktorkę Karolinę Skrzek w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu. Najbliższe zajęcia już 3 lutego o godzinie 15.00.
Serdecznie zapraszam również na kolejne, prowadzone przeze mnie w „Arce”, warsztaty literackie,  które odbędą się 4 lutego o godzinie 17.00.

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich