Przejdź do głównej zawartości

Świat to bajka

     Dzisiaj, w Światowy Dzień Poezji, spójrzmy na świat trochę przyjaźniej, liryczniej, razem z bohaterką poniższej bajki, bo świat to przecież bajka...

Świat to bajka

Świat to bajka
a w tej bajce

maj się mai
małej Majce

Niby kwiaty
kwitną słówka

mamy taty
maj majówka

Ogniste się
słońce złoci

rudowłosej
pięknej cioci

Narastają
trudne sprawy

ginie Majka
w kępach trawy

Traw tych każdy
czubek ostry

jest nadzieja
w głosie siostry

Co jak słowik
słodko śpiewa

a dziadkowie
duże drzewa

Co z wysoka
spoglądają

mają ubaw
z małą Mają

Świat to bajka
a w tej bajce

maj się mai
małej Majce

20 marca 2014 roku

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich