Przejdź do głównej zawartości

Gdzie Cię szukać mam

      Dziś Nowy Rok. Dzień Pokoju. W Kościele katolickim uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
      Przy tej okazji zamieszczam, moje religijne i maryjne właśnie, polskie słowa do melodii „Adagio”, napisane niegdyś na zamówienie Pana Zbigniewa Bidzińskiego – założyciela i dyrygenta radomskiego big bandu „Mundana”.

Gdzie Cię szukać mam

Nie mogę Cię zobaczyć
choć tyle dla mnie znaczysz
Przychodzisz dzień po dniu
utulasz mnie do snu
W oczach zasnutych łzą
chcę zobaczyć Cię
Maryjo

Nie mogę Cię usłyszeć
bo milczysz ze mną w ciszy
Gdy dłonie składam swe
w pęk róż owijam je
W każdą godzinę złą
chcę usłyszeć Cię
Maryjo


Zamknę oczy widzę Cię
w moim sercu na dnie
W duszy słyszę głos
jaki wybrać los
Jak utulić gniew
mogę odnaleźć Cię
gdzie muzyka i śpiew

Już wiem jak Cię zobaczyć
wśród tłumu mych słuchaczy
Co nucą moją pieśń
usłyszeć mogę Cię
Ty jesteś jedną z nas
z nami przez cały czas
W każdą noc i dzień
nie opuszczaj mnie

I nucąc moją pieśń
usłyszeć mogę Cię
Z nami przez cały czas
w każdą godzinę złą
każdą noc i dzień
nie opuszczaj mnie
Maryjo

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich