Przejdź do głównej zawartości

Bal (fragment V)

       Styczeń to miesiąc Studniówek. Pora więc na ostatnią odsłonę mojego monodramu „Bal”, poświęconego właśnie balom studniówkowym:

Karolina ubrana w balową suknię

No to jestem już gotowa!

patrzy na zegarek

Jest 19.15. Zdaje się, że przełamie stereotyp kobiety, na którą facet musi czekać godzinami.

ironicznie

Coś mi się zdaje, że to raczej ja będę musiała poczekać na Bartka.

patrzy w lustro, pewna siebie

No Ruda, wyglądasz pięknie. Głowa do góry. Masz się dziś dobrze bawić, dużo uśmiechać. To ma być Twoja noc.

ironicznie, poprawiając włosy i makijaż

Muszę pokazać temu pożal się Boże, Karolowi z 3N, że mam swoją wartość! I niech żałuje, że nie chciał ze mną iść na tę Studniówkę!


bierze kartkę, długopis i pisze, mówiąc na głos:


Kochana Mamusiu. Nie wiem czy pamiętasz, że dziś mam Studniówkę. Wrócę jutro nad ranem. Nie martw się, przywiezie mnie Bartek. Całusy. Twoja K.

po chwili namysłu

Żeby tylko ten polonez minął, te wszystkie przemówienia, walc, to już jakoś dalej pójdzie. Nie tańczę najlepiej, ale niech się Bartek martwi, to on jest facetem, więc to on prowadzi.

z uśmiechem

Ale tylko w tańcu. Tylko na balu. W życiu, to ja się nie dam prowadzić. O, nie!

dzwoni telefon. Karolina odbiera

Tak? Tak, już jestem gotowa. Wejdź na górę. Nie wejdziesz?

nerwowo

Nie no, nie spóźnimy się. Coś Ty?!

patrzy na zegarek


Przecież jest dopiero 19.30! Mamy jeszcze pół godziny. Nie przesadzaj.

spokojniej:

Ok, już schodzę. No pa.ostatni raz poprawia włosy przed lustrem, wychodzi z domu.


Kurtyna 

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich