Przejdź do głównej zawartości

Białe tulipany

     I jeszcze jedna familijna retrospekcja:

Białe tulipany

czytam Gorączkę tulipanową
a słońce przez szybę
ogrzewa białe turbany
tulipanów stojących
na biurku

nieznośna jest ta
sahara samotności

kwiaty które przyniosłaś
są jak oddane
z powrotem kartki
pomięte od nienapisanych
wierszy

zezłościł nas ten
brak natchnienia

i chętnie porzucalibyśmy się
małymi śnieżkami
białych tulipanów
ale nie ma cię teraz
przy mnie

okropna jest ta
antarktyda serc

kwiaty które zostawiłaś
w moim pokoju
są niczym panny młode
albo odwrócone dzwony
bijące w dniu
wesela

ślicznie wyglądają te
zatrzymane obłoki

wyławiam z nich
promyki uśmiechu
które zostawiłaś
dziś dla mnie
razem z bukietem

białych tulipanów

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich