Przejdź do głównej zawartości

Imieniny

         W kalendarzu odnajdujemy także daty imienin. Tym razem więc imieninowy wiersz, w którym ukryło się aż czternaście imion kobiecych i zaledwie jedno męskie. 
        Miłej zabawy w poszukiwaniach!

Imieniny

A da to coś że dostanę jeszcze jedną szansę
ani ta mnie nie chce ani żadna inna

Boże na co mi to było celi na dom
rodzinny nigdy już się nie zmieni

Ewakuacja to jedyne słuszne wyjście
i za co mam ją przepraszać za kilka

Spojrzeń słów dotyków pocałunków
i wonie kwiatów które jej wręczałem

Tylko w pasjansach jestem królem
karo lina zawieszona na klatce

Przecież ma gdzie mieszkać
na talii tatuaż trzy wzlatujące ptaki

Oligofrenopedagogika
to jedyna słuszna terapia

Ule brzęczą kusząc słodkim nektarem
wiktoria kolejne zwycięstwo

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich