Powoli kończą się wakacje. Niebawem trzeba będzie wrócić do codziennych obowiązków i zobowiązań. Jak co roku, okres urlopu bardzo mnie rozleniwił, czego dowodem jest ten mój nowy, miniaturowy, żartobliwy wierszyk:
![]() |
fot. Paulina Krajewska |
Wierszyk leniwego chłopca o pracowitych dziewczętach
DziewCZYNY
(Adrian Szary)
Wiele moich wierszy powstało dla kobiet, a i dla mężczyzn. Wiele ma w tytułach imiona męskie i żeńskie. Oto przykłady: „Barbara” - jeden z pierwszych wierszy, „Anita”, „Restauracja Anna”, „Kraków, Małgosia i ja” oraz „Swietłana” z tomu „Wianek z myśli” (2007); „Marta”, „Monika”, „Magdalena” i „Zuzanna” z książki „CV” (2011); „Ewa” i „Janek” z tomu „Abecedarium” (2012); „Alice” z książki „Sylwa” (2013); „(H)ania”, „Kara. Arka”, „Karolina”, „Klaudia”, „Lena 7.07.14”, „Małgosia. Akrostych”, „(K)asia” z tomu „Horoskopy” (2015); „Do Luizy”, „Inka” i „Lena” z tomu „Dekontaminacja” (2017); „Pocztówka dla Józka” z książki „Kontenans” (2019); „Polda i Paulina” oraz „Wiersz dla Basi” z tomu „Do Muzy(ki) (2022)”; „Salome” z książki „XL. Wiersze wyprasowane” (2023). Wiele imion pojawia się także w wierszu „Imieniny” i w kilku innych tekstach, których tutaj nie wymieniłem. Wiele ukrytych jest w akrostychach. Może kiedyś ułożę z tych wierszy program autorskiego wieczoru literackiego. Kto wie.
I na koniec jeszcze jedna refleksja. Do końca przyszłego tygodnia słuchać możecie poezji na antenie „Radia Plus Radom” (90.7 FM) około 19.30 w mojej audycji „Wakacyjna Szara Strefa Poezji”. Gorąco zachęcam. Do usłyszenia.