Przejdź do głównej zawartości

Nowy wierszyk


Wczoraj w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka odbyło się spotkanie literackie „Witryna”. Zaprezentowali się na nim członkowie grup literackich: „Erato” z Kozienic, „Tygiel” z Radomia oraz „Wiklina” ze Skarżyska – Kamiennej. Nie zabrakło też akcentów muzycznych. A wszystko w pięknej scenerii rzeźb i malarstwa Jacka Michała Szpaka. Podczas „Witryny” odczytałem jeden ze swoich najnowszych wierszy:


źródło: Kozienicki Dom Kultury 

 
Nie. Znajomi

Tego dnia, kiedy z kolegą poszliśmy opić mój nowy tomik,
obsługująca nas kelnerka powiedziała:-„Ojej, to pan jest poetą.
Ja jestem tu nowa i jeszcze nie wiem dokładnie kto tu jest kim.
Ktoś mnie ostatnio zaprosił, ale nie przyjęłam…”

Tego dnia, kiedy wracałem do domu, widziałem w autobusie
dwie ładne dziewczyny. Kiedy zaczęły ze sobą rozmawiać
zorientowałem się, że są Rosjankami. Wtedy przypomniałem
sobie tę kelnerkę i pomyślałem, że ja też jestem trochę nowy…

I jeszcze nie wiem dokładnie kto jest kim.
I czy naprawdę jestem poetą.
I też nie przyjmuję zaproszeń od nieznajomych.
Chciałem uregulować rachunek.

Gotówką. Reszty nie trzeba.    


Centralnym punktem spotkania była rozmowa z Anną Rudnicką – Litwinek, pisarką, malarką, wydawcą. Z Anią zobaczymy się jeszcze po świętach 23 kwietnia o godzinie 17.00 w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, w Radomiu. Będziemy rozmawiać o literaturze, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Więcej informacji już wkrótce na moim blogu.  


Popularne posty z tego bloga

Wieczór literacki Katarzyny Kowalik

XXI Regionalny Konkurs Literacki

Już po raz dwudziesty pierwszy Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz Zespołem Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta, organizuje Regionalny Konkurs Literacki.
Tym razem przedmiotem konkursu będzie autorski wiersz o tematyce patriotycznej. Na prace czekamy do 16 listopada 2018 roku, pod adresem: adrianszary[at]wp.pl. Uroczysty finał odbędzie się 21 listopada 2018 roku o godzinie 17.30 w SCM „Arka”, przy ul. Kelles – Krauza 19. 

Gościem specjalnym będzie młoda poetka Katarzyna Jesionek, autorka tomu poezji „Katharsis”, wydanego przez Wydział Filologiczno – Pedagogiczny UTH w Radomiu.
Gorąco zachęcamy uczniów gimnazjum i liceum do udziału w XXI Regionalnym Konkursie Literackim. Czekają atrakcyjne nagrody!

Dokarmianie motyli, czyli poezja na każdy dzień

Dość rzadko piszę tu o książkach innych autorów. Nie wynika to z mojego egocentryzmu. Raczej z faktu, że jestem słabym recenzentem. Dziś jednak chciałbym polecić Wam dwie publikacje. Pierwszą z nich jest antologia poezji współczesnej „Poezja na każdy dzień”, zredagowana przez Monikę Magdę Krajewską, która od dwóch lat prowadzi blog i stronę na facebooku, pod tą samą nazwą. Monikę poznałem dzięki uczestnikowi, prowadzonych przeze mnie, warsztatów literackich w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu: Maćkowi Bujanowiczowi, który znalazł się we wspomnianej książce. Jego twórczość ukazała się obok: Katarzyny Dominik, Teresy „Wolskiej” Gęślarz, Renaty Marii Jędrys, Magdaleny Kapuścińskiej, Moniki Magdy Krajewskiej, Marcina Kurcbucha, Gerarda Krzemińskiego, Leszka Lisieckiego, Tomasza Lecha Lorka, Marzeny Marczyk, Moniki Milczarek, Damiana Dawida Nowaka, Doroty Nowak, Piotra Oczkowskiego, Sylwii Prygi, Elizy Segiet, Joanny Słodyczki, Dariusza Staniszewskiego i Joanny Wicherkiew…