Przejdź do głównej zawartości

Chomik

         Po „Antylopie” ze zbioru „Szarówki”, kolejna moja bajka sprzed dwudziestu lat, czyli „Chomik”. Czasem mam wrażenie, że to tekst o mnie. Utwór po raz pierwszy ukazał się w zbiorze „Sylwa”, z rysunkiem Sylwestra Zakrzewskiego.      Dziś na blogu publikuję „Chomika” z wydania w zbiorze „Świat to bajka”, ze znakomitą ilustracją Piotra Skrzypczaka, której adekwatnie do nazwy tej literackiej witryny nadałem nieco więcej szarości.
  

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Jubileusz warsztatów literackich

Wieczór literacki Katarzyny Kowalik