literacki blog Adriana Szarego

sobota, 2 grudnia 2017

Duma w "Łaźni"

           Dnia 13 grudnia 2017 roku o godzinie 18.00 w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii – „Łaźnia”, przy ul. Żeromskiego 56, odbędzie się wieczór poetycki Agaty Dumy - uczestniczki warsztatów literackich, prowadzonych przeze mnie w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka”, w Radomiu. Agata jest autorką serii książek „Uzależniona”.
          Warto przy tej okazji wspomnieć, że wśród warsztatowiczów mamy już kilkoro uczestników, którzy mogą poszczycić się autorskimi książkami. Są to m.in. Magdalena Krzesicka – „Samba codzienna”, Maciej Bujanowicz – „Synkretyzm nocy” i „Reloveution”, Katarzyna Jesionek - "Katharsis", Grażyna Cieślik – „Szepty motyla”, Janusz Kozłowski – „Podróż do siebie”, „Tętno” oraz „Kalendarium” i ostatnio Agnieszka Złotkowska – „Życie w pędzącej windzie”. Ponadto swoje bajki opublikowała Maria Bąk, a książki prozatorskie Paulina Matysiak.


        Od początku trwania warsztatów, to jest od 2008 roku, udało nam się wydać osiem antologii: „Puzzle pamięci”, „Nowa Teoria Literatury Użytkowej”, „Na szarym początku…”, Asocjacje”, „Panopticum”, „Onoma”, „Prosta piosenka o Nadziei” i „Maski”. 
           Ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie warsztatowe odbędzie się w „Mikołajki” 6 grudnia 2017 roku o godzinie 16.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Serdecznie zapraszam i na warsztaty, i na wieczór Agaty. Jak na wierszokletę przystało, nawet mi się zrymowało!