Przejdź do głównej zawartości

Dobosz i klucze

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji miałem przyjemność gościć na antenie "Radia Plus Radom", materiał dostępny tutaj, a już za dwa tygodnie, 4 marca 2016 roku o godzinie 17.00, kolejny niezwykły wieczór w radomskiej „Łaźni”.
W programie, zatytułowanym „Dobosz i klucze”, który będę miał przyjemność poprowadzić, znajdą się m.in.: spektakl „Klucze” autorstwa Anny Gajdy z VI LO i Klaudii Ciechowicz z VII LO. Współpraca Paula Florczyk z VI LO. Wystąpią m.in. Daria Korzeniowska, Ada Kurzawa, Oliwia Spławiec z VI LO.
Ponadto monodram Kacpra Kozakiewicza z VI LO „Dobosz” w reż. Izabelli Mosańskiej, opowiadania Karoliny Tkaczyk z V LO oraz recital Łucji Bojek z VI LO i Mateusza Brzozowskiego. Już dziś serdecznie zapraszam!

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich