Przejdź do głównej zawartości

XII Regionalny Konkurs Literacki. Regulamin

XII REGIONALNY KONKURS LITERACKI

 1. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Centrum Młodzieży - „Arka”, Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Polskich Olimpijczyków oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
 2. Celem konkursu jest odkrywanie nowych talentów literackich.
 3. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i osób dorosłych z terenu Radomia.
 4. Kategorie wiekowe:
a. młodzież (uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych);
b. dorośli.
 1. Kategorie konkursowe:
a. proza;
b. dramat.
 1. Do konkursu zgłaszany jest jeden autorski tekst prozatorski lub dramatyczny o tematyce dowolnej (do 5 stron, format A4, wielkość czcionki 12). Uczestnik może zgłosić się do obydwu kategorii konkursowych.
 1. Prace wraz z danymi autora (imię, nazwisko, wiek, e-mail, adres szkoły) należy nadsyłać do dnia 13 czerwca 2014 roku na adres e-mail: adrianszary@wp.pl
 2. Finał konkursu zaplanowany jest 18 czerwca 2014 roku o godzinie 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”, przy ul. Chrobrego 7/9.
 3. Organizatorzy konkursu powołają Jury, które przyzna laureatom nagrody i wyróżnienia.
 4. Szczegółowych informacji udziela koordynator konkursu: Adrian Szary pod adresem e-mail: adrianszary@wp.pl
 5. Gościem specjalnym tej edycji będzie radomska pisarka i autorka dramatów Teresa Opoka.
 6. Patronat medialny nad konkursem sprawuje portal „CoolturalnyRadom.pl”

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich