Przejdź do głównej zawartości

"Szarynki" na "Szarówkach"

W piątek, 8 lipca, odbyła się pierwsza promocja mojej najnowszej książki "Szarynki". Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu Filia Nr 1.

 

Grafika: Benedykt Rogala

 

W pierwszej części opowiedziałem trochę o książce. Szarynki, czyli wierszyki dla dzieci, powstały jako wynik mojej współpracy z bajkopisarzem Wojciechem Krupą, który wraz z żoną Dorotą był obecny na spotkaniu. Potem przedstawiłem autorkę ilustracji Hanię Jurczak, która wraz z mamą Martą, siostrą Alą i babcią Ewą również uświetniła swoją obecnością promocję. Autorem okładki książki jest Benedykt Rogala, który przygotował na tę okazję prezentację ilustracji Hani. Na okładce znalazła się również praca Agnieszki Paciorkiewicz – Dubickiej, która wraz z mężem Markiem obecna była na spotkaniu. Książka ukazała się w wydawnictwie Roberta Stępnia "Lucky". Na widowni obecny był Piotr Skrzypczak, który składał książkę.

 

Fot. Lidia Mikocka - Rosińska

Następnie odczytałem kilkanaście szarynek. Były to utwory: "Co to są Szarynki?"; "Szarynka o alergii"; "Szarynka o ebookach i audiobookach"; "Szarynka o Dniu Dziecka"; "Szarynka o wakacjach"; "Szarynka o wrześniu"; "Szarynka o jesieni"; "Szarynka o Dniu Chłopaka"; "Szarynka o studiach"; "Szarynka o Dniu Edukacji Narodowej"; "Szarynka o chlapie"; "Szarynka o Barbórce"; "Szarynka o zdrowiu"; "Szarynka o Dniu Języka Ojczystego"; "Szarynka o dniach tygodnia"; "Szarynka o Hani"; "Szarynka o Ali" i "Szarynka o alpakach". Osiemnaście utworów z trzydziestu pięciu, które zawiera książka.

 

Fot. Monika Błędowska
 

Na finał odbył się recital szant, przygotowany przez rodzinę Błędowskich: Rafała, Michała, Mikołaja i Maksymiliana dzielnie wspieranych przez Monikę. Zabrzmiały utwory: "Popłyńmy w Irlandii stronę", "Moje morze" oraz piosenki do moich tekstów: "Alfabet żeglarza", "Moja łódź" i "Morze miłości". 

 

źródło: MBP Filia Nr 1
 

Na widowni, poza wymienionymi osobami, byli jeszcze pracownicy MBP Filia Nr 1: pani Kinga Olbromska – Miłosz, Małgorzata Pawlak; członkowie Grupy "Tygiel": Elżbieta Kęsiak, Lidia Mikocka – Rosińska z córką Julią, Amelia Pudzianowska z kolegą Konradem; moje największe fanki: Edyta Krajewska, Izabela Dębowska, Paulina Wierzycka, a także: pani Renata, pani Aneta, pani Bernata, pani Małgorzata i pan Czesław. Wszystkim obecnym serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas. Oddzielne i szczególne podziękowania kieruję również na ręce mojej kochanej żony Magdaleny, oczywiście także obecnej na tym wyjątkowym spotkaniu. 

 

Fot. Monika Błędowska
 

Kolejna promocja "Szarynek" zaplanowana jest na 7 września w RKŚTiG – "Łaźnia". Poza bajkami zabrzmi wówczas moja twórczość dla dorosłych oraz wiersze poetów, prowadzonych przeze mnie Grup Literackich "Tygiel" i "Erato". A o oprawę muzyczną, poza Rodziną Błędowskich, zadba jeszcze Nikola Zielińska "Niki". Spotkanie zatytułowałem "Szary dzieciom. Szary dorosłym". Już dziś serdecznie zapraszam! Ale to po wakacjach. A póki co wakacje wreszcie czas zacząć!




 

Popularne posty z tego bloga

34. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. logo Centrum "Arka" w Radomiu   34. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 34. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego. Przedmiotem konkursu będzie jedno autorskie opowiadanie. Oceniać je będzie pisarka Eliza Mikulska - autorka takich książek jak m.in.: "Otwilczanie" czy "Zaczarowana pani bibliotekarka". Oto przesłanie jurorki do uczestników: "Uskrzydleni" to temat 34. Regionalnego Konkursu Literackiego na opowiadanie. Każdy z nas ma skrzydła. Uskrzydlenie jest stanem, w którym wszystko inne wydaje się znikać. Tkwimy w zawieszeniu, unosimy się albo płyniemy. Na fali, w stanie flow, w krainie marzeń... Właśnie tak rozumiem ten temat. Wszelkie Wasze jego interpretacje mile widzia...

33. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. źródło: SCM "Arka" w Radomiu   33. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 33. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Przedmiotem konkursu będzie jeden autorski wiersz o tematyce dowolnej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic. Na prace czekamy do 20 listopada 2024 roku pod adresem: aszary@kochanowski.radom.pl Finał zaplanowano na 27 listopada 2024 roku o godzinie 17.00 w „Centrum Arka”, przy ul. Kelles – Krauza 19 . Tuż po wręczeniu nagród odbędą się warsztaty literackie. Prace oceniać będzie, poetka dr Anna Kołodziejska. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku, imienia i nazwiska uczestnika o...

Tandem. Antologia

Niedługo pojawi się siedemnasta antologia z prowadzonych przeze mnie warsztatów literackich. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa "Lucky". Piękną okładkę zaprojektowała Paulina Krajewska.   Projekt okładki: Paulina Krajewska   Tandem. Bo dwie duże Grupy Poetyckie: "Tygiel" i "Erato". Bo każdy (prawie) po dwa wiersze. Bo autorów ułożyłem w pary. Bo jesteśmy grupą ludzi, współpracujących ze sobą. Bo wiersze, o tym tytule, otwierają i zamykają książkę. Siedemnastą już książkę z warsztatów literackich, które prowadzę w "Centrum Arka" w Radomiu i Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jak zawsze gościnnie zaprosiłem poetów z całej Polski, a nawet tych, mieszkających poza jej granicami. Współpracujące instytucje: uczelnia, szkoły, domy kultury. Laureatów, organizowanego przeze mnie Regionalnego Konkursu Literackiego. No, to chyba tyle. To jeszcze tylko przypomnijmy, że dotychczas ukazały się: Antologie Puzzle pamięci , Radom 2008. Now...