Przejdź do głównej zawartości

"Szarynki" na "Szarówkach"

W piątek, 8 lipca, odbyła się pierwsza promocja mojej najnowszej książki "Szarynki". Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu Filia Nr 1.

 

Grafika: Benedykt Rogala

 

W pierwszej części opowiedziałem trochę o książce. Szarynki, czyli wierszyki dla dzieci, powstały jako wynik mojej współpracy z bajkopisarzem Wojciechem Krupą, który wraz z żoną Dorotą był obecny na spotkaniu. Potem przedstawiłem autorkę ilustracji Hanię Jurczak, która wraz z mamą Martą, siostrą Alą i babcią Ewą również uświetniła swoją obecnością promocję. Autorem okładki książki jest Benedykt Rogala, który przygotował na tę okazję prezentację ilustracji Hani. Na okładce znalazła się również praca Agnieszki Paciorkiewicz – Dubickiej, która wraz z mężem Markiem obecna była na spotkaniu. Książka ukazała się w wydawnictwie Roberta Stępnia "Lucky". Na widowni obecny był Piotr Skrzypczak, który składał książkę.

 

Fot. Lidia Mikocka - Rosińska

Następnie odczytałem kilkanaście szarynek. Były to utwory: "Co to są Szarynki?"; "Szarynka o alergii"; "Szarynka o ebookach i audiobookach"; "Szarynka o Dniu Dziecka"; "Szarynka o wakacjach"; "Szarynka o wrześniu"; "Szarynka o jesieni"; "Szarynka o Dniu Chłopaka"; "Szarynka o studiach"; "Szarynka o Dniu Edukacji Narodowej"; "Szarynka o chlapie"; "Szarynka o Barbórce"; "Szarynka o zdrowiu"; "Szarynka o Dniu Języka Ojczystego"; "Szarynka o dniach tygodnia"; "Szarynka o Hani"; "Szarynka o Ali" i "Szarynka o alpakach". Osiemnaście utworów z trzydziestu pięciu, które zawiera książka.

 

Fot. Monika Błędowska
 

Na finał odbył się recital szant, przygotowany przez rodzinę Błędowskich: Rafała, Michała, Mikołaja i Maksymiliana dzielnie wspieranych przez Monikę. Zabrzmiały utwory: "Popłyńmy w Irlandii stronę", "Moje morze" oraz piosenki do moich tekstów: "Alfabet żeglarza", "Moja łódź" i "Morze miłości". 

 

źródło: MBP Filia Nr 1
 

Na widowni, poza wymienionymi osobami, byli jeszcze pracownicy MBP Filia Nr 1: pani Kinga Olbromska – Miłosz, Małgorzata Pawlak; członkowie Grupy "Tygiel": Elżbieta Kęsiak, Lidia Mikocka – Rosińska z córką Julią, Amelia Pudzianowska z kolegą Konradem; moje największe fanki: Edyta Krajewska, Izabela Dębowska, Paulina Wierzycka, a także: pani Renata, pani Aneta, pani Bernata, pani Małgorzata i pan Czesław. Wszystkim obecnym serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas. Oddzielne i szczególne podziękowania kieruję również na ręce mojej kochanej żony Magdaleny, oczywiście także obecnej na tym wyjątkowym spotkaniu. 

 

Fot. Monika Błędowska
 

Kolejna promocja "Szarynek" zaplanowana jest na 7 września w RKŚTiG – "Łaźnia". Poza bajkami zabrzmi wówczas moja twórczość dla dorosłych oraz wiersze poetów, prowadzonych przeze mnie Grup Literackich "Tygiel" i "Erato". A o oprawę muzyczną, poza Rodziną Błędowskich, zadba jeszcze Nikola Zielińska "Niki". Spotkanie zatytułowałem "Szary dzieciom. Szary dorosłym". Już dziś serdecznie zapraszam! Ale to po wakacjach. A póki co wakacje wreszcie czas zacząć!




 

Popularne posty z tego bloga

29. RKL - znamy werdykt

Miło nam poinformować, że znamy już werdykt 29. Regionalnego Konkursu Literackiego.      Na zdjęciu z Izabelą M. Krasińską. Fot. Adam Dziedzic   Oto laureaci w kategorii szkół podstawowych:   1 miejsce Natalia Kowalczyk , PSP nr 28 w Radomiu – “Być może”. 2 miejsce Martyna Napiórkowska , PSP nr 25 w Radomiu – “Pierścień obietnic”. 3 miejsce Klaudia Wesołowska , PSP nr 26 w Radomiu – “Uschnięte jezioro”. Wyróżnienie: Martyna Fituch , PSP nr 25 w Radomiu, “O psie, który wrócił do domu”.   Oto laureaci w kategorii szkoły ponadpodstawowe:   1 miejsce Anna Janusz , Plastyk, “Bezpański”. 2 miejsce Wiktoria Bujanowicz , Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta, “Bez tytułu”. 3 miejsce Zofia Spyra , Plastyk, “Berlin”. Wyróżnienie: Maksymilian Papiewski , KLO,   “Róż Elafonisii”.   Na konkurs wpłynęło 14 prac prozatorskich. Oceniała je pisarka Izabela M. Krasińska. Wręczenie nagród odbędzie się 29 listopada o godzinie 17.30

30. RKL rozstrzygnięty

  Z radością podajemy nazwiska laureatów 30. Regionalnego Konkursu Literackiego.      Kategoria dorośli: I Nagroda Halina Markowska Budniak II Nagr oda Stanisław Wicher III Nagroda Jelena Jasek Wyróżnienia: Magdalena Krzesicka Janina Malicka Eliza Mikulska Kategoria dzieci i młodzież:   I Nagroda Antoinette Malczewski Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu II Nagroda Wiktor Skrzypczak VI LO w Radomiu III Nagroda Magdalena Ośka PSP 26 w Radomiu Wyróżnienie: Franciszek Karkosa PSP 34 w Radomiu Adam Matysiak VI LO w Radomiu Liliana Suwała Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu   Prace oceniało Jury w składzie:   Iwona Bitner - poetka Grupy Poetyckiej "Erato" z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka; Ewelina Duchnik - poetka Grupy Literackiej "Tygiel" z "Centrum Arka" w Radomiu; Adrian Szary - poeta, opiekun Grup: "Tygiel" i "Erato", sekretarz.   Gratulujemy laureatom i opiekunom. Dziękujemy wszystkim uc

X edycja konkursu "O laur Kochanowskiego" - werdykt

Dziś rozstrzygnęliśmy X edycję konkursu "O laur Kochanowskiego", organizowanego przez VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Jury w składzie: pani Łucja Banaszkiewicz - polonistka, wicedyrektor VI LO - przewodnicząca; pani Elżbieta Górecka - polonistka, nauczycielka filozofii w VI LO - członek komisji; pan Adrian Szary - polonista VI LO, poeta - sekretarz,   Rys. Olga Stodulska - absolwentka VI LO w Radomiu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: I Nagroda - "Laur Kochanowskiego" - Anna Włoskowicz PSP nr 11 w Radomiu II Nagroda - Anna Hermanowicz - Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu III Nagroda - Viktor Velykyi - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomiu Wyróżnienia: Maja Gajewska PSP nr 26 w Radomiu Julia Król - Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu Hanna Czarnota  PSP nr 26 w Radomiu   Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opie