Przejdź do głównej zawartości

BaJaNie

 

Swoją przygodę z literaturą rozpocząłem w zasadzie od bajek. Ich czytania, a później pisania. Był rok 1997 kiedy po raz pierwszy przeczytałem kilkanaście bajek mojego autorstwa na antenie radomskiego radia. Wydałem je dwanaście lat później w zbiorze "Szarówki". W 2015 roku ukazała się moja kolejna bajkowa publikacja, zatytułowana "Świat to bajka".


W latach 2016-2018 wydałem bajkową trylogię - powieść dla dzieci o przygodach małej Mai i jej ulubionego wujka Boczka. W 2018 ukazał się też audiobook z moimi bajkami, zatytułowany "Kolorowy". Wcześniej, w 2011 roku, ukazała się płyta, zawierająca moje bajki w wersji śpiewanej, zatytułowana "Arkowo – bajkowo".


Od czerwca 2020 roku na portalu "Kozirynek" publikuję swoje bajki i wierszyki, wspólnie z moim przyjacielem, radomskim bajkopisarzem - Wojtkiem Krupą, w cotygodniowym cyklu "Krupnik i szarynki, czyli bajkowe wieczorynki". Część z prezentowanych tam tekstów ukazała się w mojej najnowszej książce "Blogo" i czytana była podczas spotkania online, nagranego dla Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Materiał dostępny jest w Internecie.


Sympatycznie byłoby wydać kiedyś te najnowsze utwory dla dzieci w oddzielnej książeczce. Póki co, publikujemy je na portalu. W zeszłym tygodniu były to nasze dwa wierszyki dla pań i panów. Zamieszczam je dziś na blogu:

 

źródło: KDK
 


Krupnik i szarynki, czyli bajkowe wieczorynki


W minionym tygodniu obchodziliśmy: w poniedziałek (8 marca) Dzień Kobiet i w środę (10 marca) Dzień Mężczyzn. Z tej okazji dziś w naszym cyklu wierszyki o tych właśnie świętach.


Dzień Kobiet


Jeśli nie wiesz, to ci powiem,

ósmy marca to Dzień Kobiet.

Biegnij do kwiaciarni zatem

i kobiety obdarz kwiatem.


Wojciech Krupa


Dzień Mężczyzn


A gdy cię pytanie dręczy:

czy istnieje też Dzień Mężczyzn?

To odpowiem ci, kolego,

świętuj marca dziesiątego.


Adrian Szary


Wszystkim Kobietom i Mężczyznom - tym większym oraz tym mniejszym - życzymy wszystkiego, co najlepsze. Coś dla panów i dla pań - Wojtuś K i Szary drań.


Niniejszy wpis kończę naszą stałą formułą: Jedzcie krupnik, bo zdrowy i czytajcie szarynki, bo warto! I oczywiście zapraszam na kolejny odcinek naszego cyklu już w najbliższy piątek na portalu "Kozirynek". A w środę kolejna ciekawa sylwetka twórcza w dziale "Szare eminencje".

Popularne posty z tego bloga

XI edycja konkursu "O laur Kochanowskiego"

Zapraszamy do udziału w XI edycji konkursu „O laur Kochanowskiego”. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie „Vade Mecum”, Samorząd   Uczniowski i Rada Rodziców przy VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana   Kochanowskiego w Radomiu.             Celem konkursu jest odkrywanie nowych talentów artystycznych oraz zainteresowanie twórczością wybitnego, regionalnego poety epoki renesansu   Jana Kochanowskiego.   Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic.   Przedmiotem konkursu jest dowolny, autorski tekst kultury, inspirowany życiem  i twórczością Jana Kochanowskiego (wiersz, opowiadanie, rysunek,   fotografia,  film).   Jeden uczestnik może nadesłać jedną pracę w jednej kategorii konkursowej. Prace wraz z danymi autora (imię, nazwisko, wiek, e-mail, nazwisko opiekuna, adres szkoły) należy nadsyłać do dnia 2 czerw...

34. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. logo Centrum "Arka" w Radomiu   34. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 34. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego. Przedmiotem konkursu będzie jedno autorskie opowiadanie. Oceniać je będzie pisarka Eliza Mikulska - autorka takich książek jak m.in.: "Otwilczanie" czy "Zaczarowana pani bibliotekarka". Oto przesłanie jurorki do uczestników: "Uskrzydleni" to temat 34. Regionalnego Konkursu Literackiego na opowiadanie. Każdy z nas ma skrzydła. Uskrzydlenie jest stanem, w którym wszystko inne wydaje się znikać. Tkwimy w zawieszeniu, unosimy się albo płyniemy. Na fali, w stanie flow, w krainie marzeń... Właśnie tak rozumiem ten temat. Wszelkie Wasze jego interpretacje mile widzia...

33. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. źródło: SCM "Arka" w Radomiu   33. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 33. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Przedmiotem konkursu będzie jeden autorski wiersz o tematyce dowolnej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic. Na prace czekamy do 20 listopada 2024 roku pod adresem: aszary@kochanowski.radom.pl Finał zaplanowano na 27 listopada 2024 roku o godzinie 17.00 w „Centrum Arka”, przy ul. Kelles – Krauza 19 . Tuż po wręczeniu nagród odbędą się warsztaty literackie. Prace oceniać będzie, poetka dr Anna Kołodziejska. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku, imienia i nazwiska uczestnika o...