Przejdź do głównej zawartości

Abecedarium. Wiersze z lat 1997 - 2012


„Abecedarium. Wiersze z lat 1997 – 2012” to trzeci tom mojej poezji, a zarazem pierwszy wybór mojej twórczości, zawierający teksty z tomików „Wianek z myśli”, „CV”; zbioru bajek „Szarówki” i opowiadań „Pierwodruki i przedruki” oraz dwanaście nowych wierszy.

Autorką okładki jest Anna Bednarska. Znalazła się na niej praca Edyty Jaworskiej - Kowalskiej „Dziennik MMS 01”, olej na płótnie, 2010, 7x100 cm.


ISBN 978-83-925522-9-1


Książka zawiera 80 stron i ponad trzydzieści utworów w układzie alfabetycznym. Ukazała się nakładem drukarni „Romel” w 300 egzemplarzach. Składem zajął się Rafał Celej, a fotografie wewnątrz wykonali: Michał Cieślak i Szymon Wykrota. Wstęp napisał poeta i krytyk literacki Leszek Żuliński. Tomik zadedykowałem żonie Magdalenie. „Abecedarium” ukazało się pod auspicjami Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii – „Łaźnia”.

Publikacja wyszła z okazji jubileuszu piętnastolecia mojej twórczości literackiej, który obchodziłem w „Łaźni”. Towarzyszyła mu wystawa moich zdjęć i książek. Na benefisie pojawiło się mnóstwo przyjaciół: poetów, pisarzy, dziennikarzy, muzyków, a nawet kabareciarzy. Gościem specjalnym był radomski zespół „Lustro”. Całość prowadził nieżyjący już Waldemar Różycki. Tuż po jubileuszu nakład książki został wyczerpany.          

Popularne posty z tego bloga

Wieczór literacki Katarzyny Kowalik

XXI Regionalny Konkurs Literacki

Już po raz dwudziesty pierwszy Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz Zespołem Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta, organizuje Regionalny Konkurs Literacki.
Tym razem przedmiotem konkursu będzie autorski wiersz o tematyce patriotycznej. Na prace czekamy do 16 listopada 2018 roku, pod adresem: adrianszary[at]wp.pl. Uroczysty finał odbędzie się 21 listopada 2018 roku o godzinie 17.30 w SCM „Arka”, przy ul. Kelles – Krauza 19. 

Gościem specjalnym będzie młoda poetka Katarzyna Jesionek, autorka tomu poezji „Katharsis”, wydanego przez Wydział Filologiczno – Pedagogiczny UTH w Radomiu.
Gorąco zachęcamy uczniów gimnazjum i liceum do udziału w XXI Regionalnym Konkursie Literackim. Czekają atrakcyjne nagrody!

Dokarmianie motyli, czyli poezja na każdy dzień

Dość rzadko piszę tu o książkach innych autorów. Nie wynika to z mojego egocentryzmu. Raczej z faktu, że jestem słabym recenzentem. Dziś jednak chciałbym polecić Wam dwie publikacje. Pierwszą z nich jest antologia poezji współczesnej „Poezja na każdy dzień”, zredagowana przez Monikę Magdę Krajewską, która od dwóch lat prowadzi blog i stronę na facebooku, pod tą samą nazwą. Monikę poznałem dzięki uczestnikowi, prowadzonych przeze mnie, warsztatów literackich w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu: Maćkowi Bujanowiczowi, który znalazł się we wspomnianej książce. Jego twórczość ukazała się obok: Katarzyny Dominik, Teresy „Wolskiej” Gęślarz, Renaty Marii Jędrys, Magdaleny Kapuścińskiej, Moniki Magdy Krajewskiej, Marcina Kurcbucha, Gerarda Krzemińskiego, Leszka Lisieckiego, Tomasza Lecha Lorka, Marzeny Marczyk, Moniki Milczarek, Damiana Dawida Nowaka, Doroty Nowak, Piotra Oczkowskiego, Sylwii Prygi, Elizy Segiet, Joanny Słodyczki, Dariusza Staniszewskiego i Joanny Wicherkiew…