Przejdź do głównej zawartości

Relacja z konkursów


          Dnia 23 maja 2018 roku w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu odbyły się finały dwóch konkursów: recytatorskiego i literackiego. Między godziną 14 a 16 trwały przesłuchania do IV Konkursu Arkowego Recytatorsko – Aktorskiego „KARA”. Jury, pod przewodnictwem aktora radomskiego Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu pana Jarosława Rabendy, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce Tomasz Bąbolewski z PSP nr 24 im. Kornela Makuszyńskiego w Radomiu
II miejsce Emilia Zwierzyńska z I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Radomiu
III miejsce Julia Sujka z PSP nr 15 w Radomiu

W kategorii szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne:

I miejsce Martyna Szymańska z PSP nr 14 im. Jana Pawła II w Radomiu
II miejsce Aleksandra Wójtowicz
III miejsce Katarzyna Kalinowska z PSP nr 30 w Radomiu

Na zdjęciu Katarzyna Kalinowska
fot. Renata Brzezińska

Nagrodę Grand Prix konkursu i wakacyjny kurs teatralny w Studiu Teatralnym „Baza” w Warszawie otrzymała Iga Rychlicka z PG nr 23 w Radomiu. Ponadto sponsorami nagród byli: Bank Credit Agricole, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Teatralna Kraina i Wydawnictwo „Lucky”. Organizatorką konkursu była Karolina Skrzek – instruktorka arkowych zajęć teatralnych.

          Po godzinie 17.00 rozstrzygnięty został XX Regionalny Konkurs Literacki, organizowany przez „Arkę”, współorganizowany przez ZSO nr 6, radomski „Plastyk” i ZSO nr 4. Gościem specjalnym była radomska blogerka pani Honorata Dyjasek. Przedmiotem konkursu był blogowy wpis o tematyce kulturalnej. Przyznano następujące nagrody:

I miejsce Natalia Gębka z III LO im. D. Czachowskiego w Radomiu
II miejsce Jakub Jaroszewski z PSP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Lotników w Radomiu
III miejsce Maciej Bujanowicz z I LO im. M. Kopernika w Radomiu

Wyróżnienia:
Zuzanna Przygodzka z ZSP im. J. Brandta w Radomiu
Magdalena Marynowska z PG nr 23 w Radomiu
Olga Sochaczewska z VI LO im. J. Kochanowskiego w Radomiu


Na zdjęciu z Honoratą Dyjasek i Karoliną Skrzek
fot. Magdalena Marynowska

Sponsorami nagród byli: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Wydawnictwo „Lucky” Radom. Spotkanie prowadziłem, jako pomysłodawca konkursu i instruktor arkowych warsztatów literackich z Karoliną Skrzek – instruktorką arkowych zajęć teatralnych.
          Tego dnia odbyły się również zajęcia teatralne z Karoliną Skrzek i ostatnie w tym sezonie moje warsztaty literackie. Dnia 20 czerwca 2018 roku o godzinie 17.00 serdecznie zapraszam na jubileusz dziesięciolecia arkowych warsztatów literackich do „Arki”, przy ul. Chrobrego 7/9. Odbędzie się wówczas promocja dziesiątej antologii „Lustro” i koncert radomskiego zespołu „Lustro”.      

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich