Przejdź do głównej zawartości

Alfabet żeglarza

A – niebieski atłas nieba. B to srebrny brokat gwiazd. C jak chmura, co powiewa, jak chorągiew. Pod nią świat. Wielki jacht.  
D - dom, który jest daleko, E – cień Elizejskich Pól, F – fregata, która czeka,
G – gejtawy. H – halsuj! Halsuj znów!
I jeszcze K jak kabestan, L jak liny, Ł jak łódź. Lądowym szczurem być przestań. Wypłyń, bracie, wszystko rzuć! Przestań truć!


fragment plakatu zaprojektowanego przez Mikołaja Czestera Ganabisińskiego
dla projektu "Męski rejs" R. Błędowskiego i A. Szarego

M – morze, N – nawigacja, O jak odpływamy wkrótce. P - przyjaciel, praca, pasja. R jak rejs na świata kutrze.
S to statek, szekla, sztag. Wielki sztorm. A niech to szlag! T - tajfuny, takielunek, top, tornado, dobry trunek. Na frasunek.
U – usterki, W jak wanta, Z to zakończona szanta. I co dnia. Znów od A.    

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich