Przejdź do głównej zawartości

Statuetka za całokształt twórczości literackiej

W piątek 19 maja 2017 roku w ,,Hotelu Europejskim", w Radomiu, odbyła się gala II Radomskiego Plebiscytu Blogowego. Podczas spotkania otrzymałem wyjątkową statuetkę za całokształt twórczości literackiej, w latach 2007 – 2017.


fot. Bartłomiej Kopiński


To bardzo miłe podsumowanie ostatniej dekady moich kulturalnych działań. W tym roku rzeczywiście mija dziesięć lat od wydania mojego pierwszego tomu poezji i dwadzieścia od pierwszych publicznych prezentacji mojej twórczości na antenie radomskiej rozgłośni radiowej oraz w czasopismach i antologiach.

Bardzo serdecznie dziękuję jurorom i organizatorom uroczystości. Podziękowania te składam na ręce Honoraty Dyjasek – inicjatorki przedsięwzięcia. Jednocześnie gorąco gratuluję wszystkim nagrodzonym blogerom! Szczegóły tutaj.
  

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich