literacki blog Adriana Szarego

niedziela, 21 sierpnia 2016

ABC literatury i teatru


Arka” to miejsce naszych spotkań. Bawimy się literaturą i teatrem. Czytamy teksty i wystawiamy je. Doradzamy sobie wzajemnie, jak pisać i grać. Ewentualnie odradzamy pisanie i granie w ogóle. Fenomenalne wiersze i występy doceniamy. Gorsze staramy się ulepszać. Herbata i jakieś ciastka zawsze się znajdą pod ręką. Koleżanki, koledzy. Lubimy te zajęcia. Łączymy przyjemne z pożytecznym.
         Mamy na swoim koncie kilka wieczorów literackich i spektakli. Nawet wspólne sukcesy w konkursach poetyckich, recytatorskich i teatralnych. One motywują nas do dalszej pracy. Poza tym publikacje: „Puzzle pamięci”; „Nowa Teoria Literatury Użytkowej”; „Na szarym początku…”; „Asocjacje”; „Panopticum”; „Onoma”; „Prosta piosenka o Nadziei”. Regionalne Konkursy Literackie i Recytatorskie z udziałem gości specjalnych – radomskich twórców: pisarzy, poetów, muzyków i aktorów, którzy dzielą się z nami swoim doświadczeniem. Strasznie nas to cieszy.
       To chyba tyle. Udało nam się przetrwać już osiem lat. Warsztaty literackie prowadzę bowiem w „Arce” od 2008 roku, a w 2014 zostały one wzbogacone o zajęcia teatralne, prowadzone przez Karolinę Skrzek. Zapraszamy na nasze zajęcia już 7 września 2016 roku (środa) do „Arki”, przy ul. Chrobrego 7/9, o godzinie 17.00 na warsztaty literackie, a tuż po nich, o godzinie 18 na zajęcia teatralne!