Przejdź do głównej zawartości

Symfonia elfów

         Przeglądałem ostatnio swój debiutancki tomik poezji „Wianek z myśli” wydany
w 2007 roku i znalazłem w nim taki oto wiersz:

Symfonia elfów

Na błękitnej partyturze nieba
zapłonęły srebrne nuty gwiazd
nad głowami zakochanych śpiewa
serenadę wokalista wiatr

Rozbrzmiewają pod batutą nocy
gałęzie co stroją swe liście
kompozytor z ukochaną kroczy
filharmonią drzew uroczyście

Za kulisy dnia z nią śmiało wchodzi
wyłączona już słońca kamera
filmowała jak się miłość rodzi
gdy noc wstaje a dzień umiera

Leśna scena spod stóp im umyka
w głośniku echa wciąż koncert trwa
i w zakochanej duszy muzyka
magiczna symfonia elfów gra

Tak uczucie niczym pieśń dojrzewa
kurtynę noc spuściły sowy
na błękitnej partyturze nieba
stanął księżyc klucz wiolinowy

Jego światło przez okno przenika
do pokoju gdzie pianista gra
nuty płynące z serca muzyka
gdzie jeszcze symfonia elfów trwa


       Tekst powstał w 2005 roku i wkrótce później z muzyką Jakuba Kwintala stał się piosenką. Dziś już piszę trochę inaczej, ale sentyment do tego utworu, zwłaszcza w wersji śpiewanej pozostał. 

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich