Przejdź do głównej zawartości

Deklamacje, recytacje

           W środę odbyła się kolejna edycja Konkursu Arkowego Recytatorsko – Aktorskiego „KARA”. Jeśli dodać do niego konkursy, w których również juroruję od kilku lat: „Poezja niejedno ma imię” w PSP nr 6 im. Orła Białego, „Spotkanie z poezją i prozą dziecięcą” w PSP nr 3 im. Jana Długosza, „Konkurs pięknego czytania” oraz organizowany przez ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego, konkurs recytatorski „Od Jana Kochanowskiego do poety współczesnego” widać, że w literaturze istotna jest nie tylko forma i treść, ale również sposób jej prezentacji.

Na zdjęciu z Karoliną Skrzek i Markiem Braunem
II Konkurs Arkowy Recytatorsko - Aktorski "KARA".

Często bowiem tekst zyskuje lub traci poprzez swoje odpowiednie albo nieodpowiednie wygłoszenie. Bardzo cieszy fakt, że w Radomiu pojawia się coraz więcej inicjatyw literacko – teatralnych. Sam od kilku lat organizuję dwa konkursy artystyczne: Regionalny Konkurs Literacki (dotychczas XVI edycji) i „O laur Kochanowskiego”. Już 23 czerwca, w wigilię imienin Jana Kochanowskiego, finał IV edycji tego konkursu w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii – „Łaźnia”. Serdecznie zapraszam!

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich