Przejdź do głównej zawartości

Marzenie

Dziś mija 22. rocznica urodzin młodej, radomskiej poetki Joanny Agaty Jaśkiewicz, która odeszła od nas bardzo wcześnie…
Dzięki uprzejmości Jej Rodziców, jak dotąd, udało się odnaleźć i opublikować w antologii powarsztatowej „Onoma” dwa wiersze – „Czas się pospieszył”, tekst zamieszczany był również na tym blogu, oraz „Marzenie”, które umieszczam dzisiaj.
Oba teksty znalazły się także w ogólnopolskim czasopiśmie i tłumaczone były, przez Olgę Lewicką, na język rosyjski. Niedawno ukazały się w moskiewskim almanachu i prezentowane były przez aktorkę Karolinę Skrzek, podczas wieczoru poezji polsko – rosyjskiej w radomskiej – „Łaźni”.
         Przy okazji Wszystkim Czytelniczkom tego bloga życzę spełnienia marzeń, nawet tych najskrytszych, z okazji jutrzejszego Święta!     

 Marzenie

Gdybym była malarką
namalowałabym

ten krzak róż
który zaprasza
pszczoły
swoją piękną wonią

Apolla i wianuszek muz
nad wody błękitną tonią  

i tego elfa co wygląda
zza drzewa
i słońce i niebieskie
bławatki
skowronka co nuci
i śpiewa
i różnokolorowe kwiatki

A w dali
ach tam
niebo purpurowe
które się zlewa
z zielenią
tam gdzieś szumią
lasy brzozowe
wody jeziora się pienią

I jeszcze nas
bym namalowała
nas na łące
ja bym wianek na głowie miała
a nad nami chmury sunące

Ale to
tylko marzenie

Joanna Agata Jaśkiewicz

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich