literacki blog Adriana Szarego

sobota, 1 listopada 2014

Non omnis moriar

          W piątek, przed południem, w mojej szkole odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie, poświęcone zmarłym nauczycielom, uczniom i absolwentom ZSO nr 6 w Radomiu, których jestem współpomysłodawcą. Tegoroczna edycja, poświęcona była w sposób szczególny naszym absolwentkom: Joannie Agacie Jaśkiewicz i Karolinie Marczykowskiej oraz naszej koleżance Ani Łapienieckiej. Dla tych osób prezentowaliśmy z uczniami, kolejno trzy moje wiersze „(K)asia”, „Gdy się odchodzi…” i „Cała prawda o aniołach”. Wszystkie dostępne na tym blogu. Zachęcam do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego spotkania, na stronie „Kochanowskiego” tutaj.
          Wieczorem zaś w kościele św. Wacława, w ramach spotkania z radomską „Arką”, jako jej współpracownik, mówiłem o warsztatach literackich, które tam prowadzę, a następnie wraz z moją warsztatowiczką Agatą Dumą prezentowaliśmy swoje wiersze. W związku z hasłem imprezy „Wszyscy święci balują w niebo” odczytałem autorski wiersz o moim ulubionym św. Antonim. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia na portalu coolturalnyradom.pl tutaj.
       W duchu Święta Zmarłych, już we wtorek, 4 listopada o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej, czeka nas ciekawy koncert „Non omnis moriar”, poświęcony ludziom radomskiej kultury, którzy już od nas odeszli… Program słowno – muzyczny przygotował Teatr „Proscenium”, pod kierownictwem Izy Mosańskiej. Na scenie zobaczyć będzie można m.in. moich uczniów z PG nr 23 oraz usłyszeć kilka moich wierszy o przemijaniu i śmierci. Ponadto w programie pojawi się poezja innych radomskich twórców m.in. Jacka Kowalczewskiego czy Andrzeja Mędrzyckiego. Serdecznie zapraszam. Szczegóły na portalu coolturalnyradom.pl tutaj.