Przejdź do głównej zawartości

Mała relacja z 44. Radomskiej Wiosny Literackiej

Dnia 11 czerwca rozpoczęła się "Radomska Wiosna Literacka", organizowana przez Miejską Biblioteka Publiczna w Radomiu. 

 

Fot. Adam Dziedzic

 

Jednym z pierwszych spotkań autorskich było spotkanie wokół mojej książki "Do Muzy(ki)", które odbyło się w "Kavvce". Prowadził je znakomicie młody poeta i polonista Maciej Bujanowicz. O oprawę muzyczną zadbał Damian Czarnecki. Spotkanie otworzył Dyrektor MBP pan Przemysław Czaja.

 

Na zdjęciu z Maciejem Bujanowiczem, Fot. Eliza Mikulska

 

Potem ja wcieliłem się w rolę prowadzącego, by porozmawiać z młodymi poetkami: Magdaleną Krzesicką (autorką tomu "Samba codzienna") i Anetą Kamilą Sieradz (autorką tomu "Autodestrukcja"). Spotkanie otworzył pracownik MBP - Dariusz Wróbel.

 

Na zdjęciu z Magdaleną Krzesicką i Anetą Kamilą Sieradz. Fot. Edyta Sieradz - Gnatowska

 

Następnie udaliśmy się do Centrum "Arka", by nagrać z Madzią Król "Wakacyją Szarą Strefę Poezji" dla "Radia Plus Radom". Zarejestrowaliśmy poezję: Marii Komsty, Iwony Bitner, Agnieszki Cichoń, Jeleny Jasek, Haliny Markowskiej Budniak, Magdaleny Krzesickiej, Anety Kamili Sieradz i Macieja Bujanowicza. Odbyły się też warsztaty literackie dla Grup: "Erato" (z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka) i "Tygiel" (z Centrum "Arka" w Radomiu) ciekawie prowadzone przez Maćka Bujanowicza. W warsztatach udział wzięli: Maria Komsta, Iwona Bitner, Agnieszka Cichoń, Bożenna Katus – Błaszczyk, Elżbieta Wawrzecka – Orchel, Grażyna Górnik, Beata Badowska, Jerzy Bąk, Stanisław Wicher, Anna Lach, Janusz Kozłowski, Magdalena Krzesicka i Mateusz Pach.  

 

Na zdjęciu z Maćkiem Bujanowiczem i Adamem Dziedzicem. Fot. Agnieszka Cichoń

Grupa "Tygiel" i "Erato". Fot. Aga Banasik
 

Na koniec dnia obie Grupy integrowały się w "Restauracji Teatralna". Następnego dnia z Adamem Dziedzicem nagraliśmy w plenerze program dla telewizji "ObiektywnieTV". W nagraniu udział wzięli: Maria Komsta, Iwona Bitner, Agnieszka Cichoń, Bożenna Katus – Błaszczyk, Elżbieta Wawrzecka – Orchel, Grażyna Górnik, Beata Badowska, Jerzy Bąk i Janusz Kozłowski. 

 

Na zdjęciu Iwona Bitner i Adam Dziedzic. Fot. Agnieszka Cichoń

 
Na zdjęciu Grupa "Tygiel" i "Erato". Fot. Adam Dziedzic


A potem zasiadłem na stoisku radomskiego wydawnictwa "Lucky", które wydało dziewięć moich książek autorskich i pięć antologii powarsztatowych. Dziesiąta moja autorska książka w tym wydawnictwie, w druku. Na stoisku towarzyszył mi mój przyjaciel radomski bajkopisarz Wojtek Krupa.

 

Na zdjęciu z Wojtkiem Krupą. Fot. Magdalena Kania - Szary
 

To był bardzo intensywny, ale piękny, twórczy czas. 44. Radomska Wiosna Literacka wciąż trwa. Zapraszamy do Radomia.

Popularne posty z tego bloga

XI edycja konkursu "O laur Kochanowskiego"

Zapraszamy do udziału w XI edycji konkursu „O laur Kochanowskiego”. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie „Vade Mecum”, Samorząd   Uczniowski i Rada Rodziców przy VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana   Kochanowskiego w Radomiu.             Celem konkursu jest odkrywanie nowych talentów artystycznych oraz zainteresowanie twórczością wybitnego, regionalnego poety epoki renesansu   Jana Kochanowskiego.   Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic.   Przedmiotem konkursu jest dowolny, autorski tekst kultury, inspirowany życiem  i twórczością Jana Kochanowskiego (wiersz, opowiadanie, rysunek,   fotografia,  film).   Jeden uczestnik może nadesłać jedną pracę w jednej kategorii konkursowej. Prace wraz z danymi autora (imię, nazwisko, wiek, e-mail, nazwisko opiekuna, adres szkoły) należy nadsyłać do dnia 2 czerw...

33. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. źródło: SCM "Arka" w Radomiu   33. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 33. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Przedmiotem konkursu będzie jeden autorski wiersz o tematyce dowolnej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic. Na prace czekamy do 20 listopada 2024 roku pod adresem: aszary@kochanowski.radom.pl Finał zaplanowano na 27 listopada 2024 roku o godzinie 17.00 w „Centrum Arka”, przy ul. Kelles – Krauza 19 . Tuż po wręczeniu nagród odbędą się warsztaty literackie. Prace oceniać będzie, poetka dr Anna Kołodziejska. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku, imienia i nazwiska uczestnika o...

122. Szara strefa poezji

W ostatniej, przed wakacjami, 122. "Szarej strefie poezji" wiersze zauważone przeze mnie w konkursach. Bohaterami będą: Maja Szczepanik i Julia Burek z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Radomiu, Franciszek Potrzebowski z VI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Patryk Iwańczyk z Lublina.    W studiu "Radia Plus Radom". Zdjęcie własne Do usłyszenia zatem 17 czerwca o godzinie 19.30 w "Radiu Plus Radom" (90.7 FM). Prowadzenie: Adrian Szary. Gość specjalny: pani Kinga Zakrzewska. Realizacja audycji: Robert Kłos.