Przejdź do głównej zawartości

Zajęcia i zacięcia

Po świąteczno – noworocznej przerwie wracają zajęcia literackie. Już w pierwszą środę stycznia spotkanie z "Recenzentami Resursy". Oczywiście w "Resursie Obywatelskiej". W ostatnią natomiast środę miesiąca kolejne warsztaty literackie z Grupą Literacką "Tygiel", działającą w Centrum "Arka", w Radomiu, a z kolei w ostatnią sobotę miesiąca kolejne spotkanie z Grupą Poetycką "Erato" w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.


Przedstawiciele wszystkich trzech grup, wraz z moimi utalentowanymi literacko uczniami z "Kochanowskiego" i studentami UTH znajdą się w redagowanej przeze mnie czternastej antologii – "Ars scribendi", o której wspominałem na tym moim literackim blogu już przed Świętami. Mam nadzieję, że w książce nie zabraknie też uczniów współpracującego z nami od lat radomskiego "Plastyka" i XII LO, a także innych szkół i placówek.


Ruszają też powoli prace redakcyjne nad moją kolejną autorską książką, w której znajdzie się wybór moich wierszy, które przez lata stały się piosenkami. Publikacja nosić będzie tytuł "Do Muzy(ki)". Będzie to już moja osiemnasta indywidualna książka. Dotychczas ukazało się dziewięć książek poetyckich, zbiór opowiadań, monodram, trylogia powieściowa dla dzieci, dwa zbiory bajek oraz zapiski blogowe. 

 

fot. Benedykt Rogala

 

Książka "Do Muzy(ki)" pomyślana jest, jako kolejny wybór moich wierszy po alfabetycznym, wydanym równo dziesięć lat temu "Abecedarium", chronologicznym "Heureza" (2013) i genologicznym "Moja genologia" (2021). Tradycyjnie w nowej książce nie zabraknie też najnowszych tekstów. 

 

W roku 2012 ukazał się nie tylko mój tomik "Abecedarium", ale także zredagowana przeze mnie antologia "Asocjacje". Świętowałem też mały jubileusz piętnastolecia od mojego debiutu na antenie radomskiego "Radia Ave" w 1997 roku. Obecnie "Radia Plus", gdzie wróciłem po ponad dwudziestu latach z cykliczną audycją "Szara strefa poezji". Ale ponieważ mój pierwszy wiersz ukazał się w antologii z roku 1998, a dokładnie dziesięć lat później w 2008 rozpocząłem warsztaty literackie w "Arce", to jubileusz dwudziestopięciolecia mojego pisania i piętnastolecia warsztatów literackich przekładam na przyszły rok.

 

W tym roku minie natomiast piętnaście lat od wydania mojej pierwszej autorskiej książki z wierszami "Wianek z myśli" (2007) i dziesięć lat odkąd prowadzę ten blog (towarzyszącą mu stronę internetową zacząłem prowadzić w 2008). I właśnie te skromne rocznice można będzie w jakiś tam symboliczny sposób, w rozpoczynającym się roku, świętować. O! A co! 

 

Popularne posty z tego bloga

29. RKL - znamy werdykt

Miło nam poinformować, że znamy już werdykt 29. Regionalnego Konkursu Literackiego.      Na zdjęciu z Izabelą M. Krasińską. Fot. Adam Dziedzic   Oto laureaci w kategorii szkół podstawowych:   1 miejsce Natalia Kowalczyk , PSP nr 28 w Radomiu – “Być może”. 2 miejsce Martyna Napiórkowska , PSP nr 25 w Radomiu – “Pierścień obietnic”. 3 miejsce Klaudia Wesołowska , PSP nr 26 w Radomiu – “Uschnięte jezioro”. Wyróżnienie: Martyna Fituch , PSP nr 25 w Radomiu, “O psie, który wrócił do domu”.   Oto laureaci w kategorii szkoły ponadpodstawowe:   1 miejsce Anna Janusz , Plastyk, “Bezpański”. 2 miejsce Wiktoria Bujanowicz , Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta, “Bez tytułu”. 3 miejsce Zofia Spyra , Plastyk, “Berlin”. Wyróżnienie: Maksymilian Papiewski , KLO,   “Róż Elafonisii”.   Na konkurs wpłynęło 14 prac prozatorskich. Oceniała je pisarka Izabela M. Krasińska. Wręczenie nagród odbędzie się 29 listopada o godzinie 17.30

30. RKL rozstrzygnięty

  Z radością podajemy nazwiska laureatów 30. Regionalnego Konkursu Literackiego.      Kategoria dorośli: I Nagroda Halina Markowska Budniak II Nagr oda Stanisław Wicher III Nagroda Jelena Jasek Wyróżnienia: Magdalena Krzesicka Janina Malicka Eliza Mikulska Kategoria dzieci i młodzież:   I Nagroda Antoinette Malczewski Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu II Nagroda Wiktor Skrzypczak VI LO w Radomiu III Nagroda Magdalena Ośka PSP 26 w Radomiu Wyróżnienie: Franciszek Karkosa PSP 34 w Radomiu Adam Matysiak VI LO w Radomiu Liliana Suwała Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu   Prace oceniało Jury w składzie:   Iwona Bitner - poetka Grupy Poetyckiej "Erato" z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka; Ewelina Duchnik - poetka Grupy Literackiej "Tygiel" z "Centrum Arka" w Radomiu; Adrian Szary - poeta, opiekun Grup: "Tygiel" i "Erato", sekretarz.   Gratulujemy laureatom i opiekunom. Dziękujemy wszystkim uc

X edycja konkursu "O laur Kochanowskiego" - werdykt

Dziś rozstrzygnęliśmy X edycję konkursu "O laur Kochanowskiego", organizowanego przez VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Jury w składzie: pani Łucja Banaszkiewicz - polonistka, wicedyrektor VI LO - przewodnicząca; pani Elżbieta Górecka - polonistka, nauczycielka filozofii w VI LO - członek komisji; pan Adrian Szary - polonista VI LO, poeta - sekretarz,   Rys. Olga Stodulska - absolwentka VI LO w Radomiu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: I Nagroda - "Laur Kochanowskiego" - Anna Włoskowicz PSP nr 11 w Radomiu II Nagroda - Anna Hermanowicz - Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu III Nagroda - Viktor Velykyi - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomiu Wyróżnienia: Maja Gajewska PSP nr 26 w Radomiu Julia Król - Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu Hanna Czarnota  PSP nr 26 w Radomiu   Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opie