Przejdź do głównej zawartości

Trzy wydawnictwa


Co prawda pisałem niedawno na blogu o najważniejszych tegorocznych wydarzeniach literackich, moim udziale w antologiach poetyckich i czasopismach naukowych, chciałbym jednak jeszcze raz dla podsumowania mijającego roku wspomnieć, w kolejności zupełnie przypadkowej, trzy różne wydawnictwa, które udało się sfinalizować w 2019 roku.




„Tygiel” – jedenasta już antologia, będąca efektem jedenastego roku warsztatów literackich, prowadzonych przeze mnie w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu. Znalazła się w niej twórczość członków Grupy Literackiej „Tygiel”, działającej przy SCM „Arka” w Radomiu, a także autorów Grupy Poetyckiej „Erato” przy Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Dodatkowo w książce znalazły się wiersze uczniów VI LO im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta, a także studentów Wydziału Filologiczno – Pedagogicznego UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Do antologii zaprosiłem też autorów z całej Polski, a nawet Rosji i Niemiec. Okładkę zaprojektowała Zuzanna Wójtowicz. Wydawcą almanachu była Magdalena Kapuścińska.




„Erato” – piąta płyta, audiobook z wierszami członków grup literackich: „Tygiel” i „Erato”. Gościnnie w nagraniu wzięli udział uczniowie Liceum „Kochanowskiego”, pani Elwira Kozłowska – dyrektor KDK im. Bogusława Klimczuka oraz radomski twórca Wojtek Krupa wraz z żoną Dorotą. Okładkę zaprojektowała Paulina Krajewska. Jest na niej zdjęcie Wiktorii Tamary Urbaniak. Realizacją płyty zajął się Mikołaj „Czester” Ganabisiński z „Radomskiej Szkoły Rocka”.




„Kontenans / Countenance” – mój ósmy tom poezji, piętnasta indywidualna książka. Publikacja zawiera osiemnaście wierszy w języku polskim i angielskim w tłumaczeniach Agnieszki Złotkowskiej. Okładkę zaprojektowała Zuzanna Wójtowicz. Wydawcą była Magdalena Kapuścińska. Blurb napisali: prof. Dariusz Trześniowski, prof. Krzysztof Ćwiklński, Jacek Bierut, Monika Magda Krajewska, Magdalena Kapuścińska i Agnieszka Złotkowska.

Z wymienionymi powyżej publikacjami uzbierało się już na moim koncie trzydzieści jeden wydawnictw: książek indywidualnych, zredagowanych antologii i zaprojektowanych audiobooków, wydanych w latach 2007 – 2019. Od pierwszego opublikowanego przeze mnie wiersza minęło w tym roku dwadzieścia jeden lat. Radiowy debiut datuję nawet wcześniej, na rok 1997. Co przyniesie 2020? Zobaczymy. Póki co mam w planach zredagowanie dwóch almanachów. Jednego pod auspicjami Stowarzyszenia Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, drugiego – Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Miejmy nadzieję, że oba ujrzą światło dzienne w tym nadchodzącym, nowym roku. 

Popularne posty z tego bloga

XI edycja konkursu "O laur Kochanowskiego"

Zapraszamy do udziału w XI edycji konkursu „O laur Kochanowskiego”. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie „Vade Mecum”, Samorząd   Uczniowski i Rada Rodziców przy VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana   Kochanowskiego w Radomiu.             Celem konkursu jest odkrywanie nowych talentów artystycznych oraz zainteresowanie twórczością wybitnego, regionalnego poety epoki renesansu   Jana Kochanowskiego.   Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic.   Przedmiotem konkursu jest dowolny, autorski tekst kultury, inspirowany życiem  i twórczością Jana Kochanowskiego (wiersz, opowiadanie, rysunek,   fotografia,  film).   Jeden uczestnik może nadesłać jedną pracę w jednej kategorii konkursowej. Prace wraz z danymi autora (imię, nazwisko, wiek, e-mail, nazwisko opiekuna, adres szkoły) należy nadsyłać do dnia 2 czerw...

34. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. logo Centrum "Arka" w Radomiu   34. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 34. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego. Przedmiotem konkursu będzie jedno autorskie opowiadanie. Oceniać je będzie pisarka Eliza Mikulska - autorka takich książek jak m.in.: "Otwilczanie" czy "Zaczarowana pani bibliotekarka". Oto przesłanie jurorki do uczestników: "Uskrzydleni" to temat 34. Regionalnego Konkursu Literackiego na opowiadanie. Każdy z nas ma skrzydła. Uskrzydlenie jest stanem, w którym wszystko inne wydaje się znikać. Tkwimy w zawieszeniu, unosimy się albo płyniemy. Na fali, w stanie flow, w krainie marzeń... Właśnie tak rozumiem ten temat. Wszelkie Wasze jego interpretacje mile widzia...

33. Regionalny Konkurs Literacki

 Zapraszamy do udziału w konkursie. źródło: SCM "Arka" w Radomiu   33. Regionalny Konkurs Literacki     Zapraszamy do udziału w 33. Regionalnym Konkursie Literackim, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, przy współpracy z VI LO, XII LO , radomskim „Plastykiem” i Wydziałem Filologiczno – Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Przedmiotem konkursu będzie jeden autorski wiersz o tematyce dowolnej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Radomia i okolic. Na prace czekamy do 20 listopada 2024 roku pod adresem: aszary@kochanowski.radom.pl Finał zaplanowano na 27 listopada 2024 roku o godzinie 17.00 w „Centrum Arka”, przy ul. Kelles – Krauza 19 . Tuż po wręczeniu nagród odbędą się warsztaty literackie. Prace oceniać będzie, poetka dr Anna Kołodziejska. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku, imienia i nazwiska uczestnika o...