Przejdź do głównej zawartości

Jubileusz i imieniny


          W środę 20 czerwca 2018 roku w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu odbył się jubileusz dziesięciolecia warsztatów literackich, prowadzonych przeze mnie od 2008 roku. Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji uroczystości Władzom i Pracownikom „Arki”, przede wszystkim Księdzu Andrzejowi Tuszyńskiemu i Pani Ewie Kamińskiej, a także Agnieszce Banasik, Hubertowi Bansikowi, Agnieszce Brzeskiej – Pająk i Karolinie Skrzek. Dziękuję Władzom Miasta, Dyrektorowi Wydziału Kultury Panu Sebastianowi Równemu, Dziekanowi WF-P UTH w Radomiu Profesorowi Przemysławowi Łozowskiemu, Dyrektorowi KL UMCS w Radomiu Panu Ireneuszowi Chorosińskiemu, Pani Beacie Drozdowskiej – Dyrektor RKŚTiG – „Łaźni”, Pani Agacie Morgan – Wicedyrektor MBP w Radomiu, Warsztatowiczom, Chłopakom z zespołu „Lustro”, naszemu wydawcy Panu Robertowi Stępniowi z wydawnictwa „Lucky” w Radomiu za zaszczycenie nas swoją obecnością. Dziękuję również Dyrektorom Szkół, z których wyrosły warsztaty i Regionalny Konkurs Literacki: Pani Bożenie Marczykowskiej z ZSP im. J. Brandta i Panu Romualdowi Lisowi z ZSO nr 6 im. J. Kochanowskiego. Za wieloletnią pomoc dziękuję również Ewie Wziątek i Kamili Kapciak. To był piękny wieczór. Były wspomnienia, prezentacja dziesiątej, jubileuszowej antologii „Lustro”, koncert radomskiej grupy o tej samej nazwie i uroczysta obiadokolacja. Biorąc pod uwagę, że dwadzieścia lat temu, jako uczestnik podobnych warsztatów, wydałem w antologii swój pierwszy wiersz był to podwójny jubileusz. Relacja na stronie „Radia Plus Radom” tutaj i na portalu radomskiego „Echa dnia” tu.


Rys. Olga Stodulska


             Dzień później po raz kolejny odbyły się imieniny Jana Kochanowskiego. Uroczystość rozpoczęła się rozstrzygnięciem VI edycji konkursu „O laur Kochanowskiego”, organizowanego przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców przy ZSO nr 6 w Radomiu. Laureatką konkursu została uczennica tej szkoły Zuzanna Kochanowska – Dżbik, drugie miejsce zdobył Patryk Mikos z Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu, a trzecią nagrodę – Amelia Pudzianowska z III LO im. D. Czachowskiego w Radomiu. Wyróżnienia trafiły do Kingi Porzyczki z radomskiego „Plastyka” i Macieja Bujanowicza z I LO im. M. Kopernika w Radomiu. Następnie społeczność VI LO z Rodziną Kochanowskich (w tej roli Dorota Dobrzańska, Remigiusz Kutyła i Aleksandra Kotlarska) przeszła przed pomnik Jana Kochanowskiego, gdzie Samorząd Uczniowski złożył kwiaty z okazji imienin mistrza Jana z Czarnolasu. Całość prowadziła Olga Sochaczewska. Fotoleracja dostępna tutaj, a relacja prasowa tu.

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich