Przejdź do głównej zawartości

Walentynki, czyli miłość... do sztuki

     W środę odbyła się promocja szóstej antologii „Onoma”, będącej efektem warsztatów literackich, prowadzonych przeze mnie w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka”. Relacja na portalu coolturalnyradom.pl tutaj, fotorelacja tutaj. Na kolejne spotkanie warsztatowe zapraszam 18 lutego o godzinie 17.00 do „Arki”, przy ul. Chrobrego 7/9.
         Trwają również arkowe zajęcia teatralne, prowadzone przez młodą, ale znaną już radomską aktorkę Karolinę Skrzek. Najbliższe zajęcia już 17 lutego o godzinie 15.00. Zachęcam do wysłuchania audycji „Radia Plus”, zatytułowanej „Nie święci garnki lepią”, której gościem była Karolina. Materiał dostępny tutaj.
        Dziś Walentynki. Dzień Zakochanych. Przypominam więc na tym blogu mój wiersz „Czerwone tulipany” z tomu poezji „CV”:

Czerwone tulipany

Czerwone tulipany
są jak rozchylone
usta grzesznych kobiet

albo paznokcie
malowane przed
pójściem
do łóżka

Przypominają mi
domki rozpusty
z czerwonych dzielnic
Amsterdamu

albo ciała umarłych
posypane po
śmierci
ochrą

Czerwone tulipany
są jak małe serca
zakochanych
mężczyzn

albo czerwone języki
ognia przy
Zesłaniu Ducha
Świętego

Więc kiedy je
ode mnie
przyjmujesz

wiedz że cię pożądam
i modląc się
do ciebie
umieram

z miłości

Popularne posty z tego bloga

Konkurs literacki i recytatorski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz ZSP im. Józefa Brandta. Mowa o jubileuszowym XX Regionalnym Konkursie Literackim i IV Konkursie Arkowym Recytatorsko – Aktorskim „KARA”. Do udziału w pierwszym konkursie, XX RKL, zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Radomia. Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie własnego wpisu blogowego o tematyce kulturalnej. Może to być opis jakiegoś wydarzenia kulturalnego lub podzielenie się własną twórczością czy pasją.

Zgłoszenia prac, podpisane imieniem i nazwiskiem autora, wraz z jego wiekiem, nazwą szkoły i nazwiskiem opiekuna, przyjmować będziemy do 18 maja 2018 roku, pod adresem e-mail: adrianszary[at]wp.pl. Finał konkursu zaplanowany jest na 23 maja 2018 roku o godzinie 17.30 w „Arce”, przy ul. Chrobrego 7/9. Gościem specjalnym będzie radomska blogerka Honorata Dyjasek. Do…

Męczennicy

Piją dwa litry tygodniowo. Milczą, by nie marnować słowa. Palą, tak średnio, trzy paczki dziennie. Nie płaczą. Nawet gdy nieprzyjemnie. Muszą być silni. I zawsze zdrowi. Do załatwiania spraw finansowych.


I kiedy trzeba - czasem dać w mordę. Ustąpić miejsca. Nieść ciężką torbę. Raczej się z uczuć innym nie zwierzać. Lepiej naprawić. Dojeść z talerza. Wreszcie po cichu odchodzą. Na serce. Bo wiedzą. Widzą. I kochają więcej. 

Jubileusz warsztatów literackich